Все більше українців переходять на відновлювані джерела енергії. За 1-ий квартал 2021 р. майже 2 тис. родин встановили СЕС. Для порівняння це більше, ніж за весь 2017 рік (1901 СЕСд).
Таким чином, загальна кількість сімей, які генерують і споживають електроенергію з енергії сонця, зросла на 7% і сягнула майже 32 тисяч. Сумарна потужність встановлених ними СЕС – 835 МВт.
«Статистика показує, що зацікавленість українських домогосподарств щодо «чистих» джерел енергії не вщухає. Адже власна СЕС – це реальна можливість бути незалежним від енергопостачальника, самостійно генерувати електроенергію і менше сплачувати за комірне», - прокоментував Костянтин Гура, в.о. Голови Держенергоефективності.
Окрім того, що все більше родин використовують «чисту» енергію, розвивається ринок матеріалів та послуг із встановлення СЕС. На сьогодні встановлені родинами 835 МВт – це вкладені інвестиції обсягом близько 640 млн євро.
«Важливо, що ці домогосподарства, які перейшли на електроенергію з енергії сонця, - це так звані перші проз’юмери в Україні (виробники і споживачі енергії).Така розподілена генерація є ефективною, оскільки споживання енергії відбувається у точці її генерації. Щоб і надалі сприяти розвитку цього напряму, ми розробляємо вже популярний у світі механізм – NetEnergyMetering», - наголосив Юрій Шафаренко, заступник Голови Держенергоефективності.
Домогосподарства із встановленими сонячними станціями загальною потужністю 835 МВт в середньому за рік можуть виробляти близько 960 млн кВт*год електричної енергії, чого достатньо для енергозабезпечення близько 320 тис. домогосподарств.
ТОП-3 області-лідери за кількістю встановлених СЕСд:
- Дніпропетровська – 4446 станцій загальною потужністю 122 МВт;
- Тернопільська – 2614 станцій загальною потужністю 74 МВт;
- Київська – 2468 станцій загальною потужністю 54 МВт;
Для усіх, хто зацікавлений використовувати «чисту» енергію, рекомендуємо ознайомитися із брошурою «Електроенергія з енергії сонця для Вашої родини», підготовленою Держенергоефективності із партнерами у рамках Проєкту ЄС Twinning «Розвиток відновлюваної енергетики»:
http://saee.gov.ua/sites/default/files/Solar_energy_for_house_ua.pdfЗавантажуйте брошуру (
http://saee.gov.ua/sites/default/files/Solar_energy_for_house_ua.pdf) та дізнавайтеся про:
- переваги СЕС;
- покрокову процедуру встановлення СЕС;
- орієнтовний розрахунок витрат, а також потенційної економії завдяки СЕС.
Управління комунікації та зв’язків з громадськістюДерженергоефективності