Що це за документ і чим він відрізняється від “ковідного сертифіката” (“ковідного паспорта”)?
Що таке міжнародне свідоцтво про вакцинацію?
Це український документ, який використовується для закордонних подорожей та відповідає міжнародним медико-санітарним нормам. Він свідчить про те, що людина повністю вакцинована проти COVID-19. Його можна отримати лише в паперовій формі в сімейного лікаря чи в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я.
Що таке “ковідний сертифікат”?
Це аналог цифрового COVID-сертифіката ЄС, який свідчить про вакцинацію, негативні результати ПЛР-тестів чи про одужання після COVID-19. Цей документ планують запустити в липні. Його можна буде отримати як у цифровій, так і в паперовій формі.
В Тячівському районі почалася масова вакцинація усіх охочих препаратом Moderna проти COVID-19.
У середині липня Україна отримала два мільйони доз цієї вакцини і зараз в Закарпатській області, в тому числі і в Тячівському районі, усі охочі без проблем можуть отримати щеплення.
Навколо неї багато пліток, тому спробуємо пояснити, що це за вакцина і як та де можна нею щепитися.
Що це за вакцина - Moderna.
Вакцина розроблена американським Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань.
Moderna є так званою РНК (мРНК)-вакциною, тобто вакциною, яка несе частину генетичного коду вірусу й імунна система людини сама виробляє антигени. Такою ж є і вакцина Pfizer-BioNTech.
Щеплення роблять двома дозами вакцини. В Україні під час першого щеплення рекомендують в водити другу дозу з інтервалом в 28 днів.
Після отримання першої дози вакцини лікар на місці пояснить коли Вас запросять для отримання другої.
Вироблення антитіл до вірусу у більшості людей відбувається непомітно. Але іноді після вакцинації можливий біль у місці щеплення або підвищення температури. Це нормально. Згодом у вас формується імунітет до цієї хвороби.
Moderna схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров'я, як і інші три вакцини, якими щеплюють українців - Comirnaty/Pfizer-BioNTech, CoronaVac/Sinovac Biotech та AstraZeneca (Covishield, SKBio).
Україна отримала вакцину Moderna (кодова назва mRNA-1273 та торговельна назва Spikevax), 18 липня від уряду США у межах глобальної ініціативи COVAX.
Чому варто вакцинуватися
Вакцинація не гарантує, що ви не захворієте коронавірусом, але допоможе запобігти важкому перебігу хвороби та смерті.
За розрахунками ВООЗ, схвалені вакцини забезпечують також певний захист і від нових штамів вірусу, як от новий штам "Дельта".
За останнім дослідженням канадських вчених, ефективність Moderna проти штаму "Дельта", вперше виявленого в Індії, 72%. Це найвищий показник з-поміж інших вакцин, що брали участь у дослідженні, а це вакцини Pfizer та Oxford/AstraZeneca.
Дослідження кінця 2020-го свідчять, що Moderna захищала від наявних тоді штамів Covid-19 з ефективністю майже 95%.
Навіть якщо ви вже перехворіли на COVID-19, щеплення робити потрібно, твердять фахівці. Вакцини забезпечують надійніший захист.
Де і як вакцинуватися?
1. Центр вакцинації в м. Тячів за адресою: м .Тячів, вул. Незалежності, 30 (приміщення Тячівської районної ради) з 10.00 по 15.00 к.ч.
2. На щоденній основі проходить вакцинація в наступних АЗПСМ в населених пунктах:
м. Тячів, вул. Вайди 1 б.
смт. Буштино, вул. Хмельницького 29.
с. Бедевля, вул. Волошина 63.
смт. Дубове, вул. Миру 131.
с. Калини, вул. Борканюка 9 б.
с. Нересниця, вул. Грушевського 80.
смт. Тересва, вул. Борканюка 5.
с. Терново, вул. Центральна 226.
с. Ганичі, вул. Народна 125.
с. Дулово, вул. Вайди 115.
с. Новобарово, вул. Рущака 134.
с. Угля, вул. Центральна 14.
с. Чумалево, вул. Центральна 121.
Вакцинуйтеся! Убережіть себе та поділіться інформацією зі своїми близькими! Будьте здорові!