НА ЗАКАРПАТТІ НИНІ МЕШКАЄ ПОНАД ДВІ ТИСЯЧІ ЛІКВІДАТОРІВ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

2018-04-26 16:07:00


На Закарпатті нині мешкає майже 4 тисячі громадян, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них більше 2-х тисяч – учасники ліквідації наслідків аварії, майже сім сотень постраждалих дітей. про це напередодні 32-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС під час брифінгу повідомив директор департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Михайло Петрішка.


- На сьогодні збережено пільги, гарантовані державою чорнобильцям, у тому числі на проїзд та оплату комунальних послуг. Наразі на стадії втілення в області виконання постанови Кабінету міністрів, згідно з якою для окремих категорій осіб в т.ч. постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії І та ІІ, буде затверджено розмір щомісячної готівкової виплати у сумі 120 гривень на оплату проїзду усіма видами транспорту загального користування, - поінформував М. Петрішка.
Серед позитивних змін чинного законодавства – новації у пенсійному забезпеченні, згідно з якими проводиться перерахунок  виплат  особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, а пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати.
Позитивним в частині оздоровлення чорнобильців є повернення на  місця повноважень з використання коштів на організацію санаторно-курортного лікування громадян цієї пільгової категорії. Крім того, інваліди-чорнобильці та діти-інваліди мають змогу отримати  компенсацію вартості путівки відповідно до трьохстороннього договору з санаторно-курортним закладом та органом соціального захисту населення  за місцем проживання. В поточному році на оздоровлення чорнобильців-інвалідів І категорії передбачено 457 тисяч гривень. Кошти на відшкодування витрат за самостійно придбані путівки передбачено і в обласному бюджеті. Крім того, санаторії області з власних резервів виділяють благодійні короткотермінові путівки для оздоровлення пільгових категорій громадян, в т.ч. для постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС.
За рахунок коштів обласного бюджету протягом  поточного року передбачено 1 млн. 300 тис. гривень для забезпечення безкоштовними медикаментами та роботами по зубопротезуванню цієї пільгової категорії громадян. Це на  8% більше ніж у минулому році і на 27% більше ніж у 2016-му.  Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Маркович.
- З початку року укладено майже три десятка відповідних угод з аптечними та медичними закладами області на загальну суму понад мільйон гривень. Вартість безкоштовно наданих чорнобильцям послуг аптечними закладами та стоматологічними поліклініками відшкодовано на загальну суму 142-і тисячі гривень, робота по укладанню відповідних угод триває, - розповів В. Маркович.
Водночас невирішеними залишаються питання відміни основних пільг, гарантованих державою, у тому числі на лікування для громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи ІІІ-ї категорії та  постраждалих дітей. Відмінено право на санаторно-курортне лікування і для ліквідаторів ІІ-ї категорії. Третій рік поспіль відсутні видатки державного бюджету на забезпечення житлом інвалідів-чорнобильців. В загальнообласному реєстрі для поліпшення житлових умов значаться 176 сімей даної пільгової категорії, в т.ч. 30 родин осіб з інвалідністю.
Остання зміна сторінки: 26-04-2018 12:03
Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:15
П’ятниця - 08:00 - 16:00