Рада міжнародних досліджень та обмінів запрошує долучитися до програми «Посилення стійкості до шкідливих інформаційних впливів під час війни»

2022-09-12 11:30:41
Одним із пріоритетів у роботі Міністерства культури та інформаційної безпеки України у поточному році є реалізація Національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр», забезпечення протидії дезінформації та інформаційним операціям, насамперед держави-агресора, спрямованим, серед іншого, на ліквідацію незалежності України, повалення конституційного ладу, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання національної, міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі та ненависті, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.
Рада міжнародних досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств Великобританії та Сполучених Штатів Америки в Україні у межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» запрошує представників органів державної влади і місцевого самоврядування долучитися до програми «Посилення стійкості до шкідливих інформаційних впливів під час війни» ( .pdf , 563.30 Кб ).
Програма має на меті підвищення навичок державних службовців аналізувати інформацію, ідентифікувати дезінформацію та пропаганду, ухвалювати рішення на основі роботи з інформацією та ефективно їх комунікувати.
Минулого року навчання в межах програми пройшли понад 300 держслужбовців та працівників органів місцевого самоврядування з усіх регіонів України, які у результаті підвищили свої уміння розпізнавати дезінформацію та пропаганду на 41% (у порівнянні з даними до проходження навчання та відповідно до дослідження з вимірювання ефективності програми).
IREX запрошує представників органів державної влади і місцевого самоврядування до співпраці та в межах реалізації програми пропонує:
• тренінги для посилення стійкості до маніпуляцій і дезінформації від експертів IREX (онлайн формат від 1 до 3 годин);
• вебінари/лекції від експертів з протидії дезінформації, мови ворожнечі/хейту у соціальних мережах;
• набір просвітницьких матеріалів для поширення серед колег/громади, на сайтах та в соціальних мережах;
• інформаційну розсилку раз на два тижні, яка виходить у співпраці з Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки;
• презентації результатів досліджень щодо зміни медіаспоживання під час війни та особливостей комунікації обласних військових адміністрацій у телеграм-каналах;
• інші форми співпраці, відповідно до запиту учасників/учасниць.
Щоб долучитися, усім охочим необхідно заповнити форму за посиланням.