Уже сьогодні краяни й гості регіону зможуть ознайомитися з роботами Марії Приймаченко, Тараса Шевченка та сучасної української художниці Оксани Фурси в санаторному комплексі «Квітка полонини» на Свалявщині.
Цим артпроєктом в області відкривають закарпатський культурний хаб, який покликаний об’єднати весь світ навколо сьогоднішньої біди та болю мільйонів українців, наголосила президентка Українського освітньо-наукового мистецького комплексу ім.Сальвадора Далі, заслужена художниця України Оксана Фурса. Вона також повідомила, що в межах благодійної експозиції-марафону збирають кошти для українських дітей, які постраждали від війни та втратили батьків.
Головна зберігачка фондів Національного музею Тараса Шевченка Юлія Шиленко розповіла, що після початку повномасштабної російської агресії Музей у столиці відновив свою діяльність саме виставкою «Між небом та землею». За її словами, експозиція включає роботи основоположника українського образотворчого мистецтва Тараса Шевченка, художниці світового рівня Марії Приймаченко та сучасної мисткині Оксани Фурси.
Своєю чергою директор департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОВА, заслужений артист України Євген Тищук відзначив актуальність і важливість проєкту: «Це дуже цікавий і потрібний проєкт зараз, тому що ворог намагається знищити нашу культуру, мистецтво, мову і нашу державність. Саме такі проєкти спрямовані на те, щоб увесь світ знав, що українська культура й мистецтво тримають фронт».
На брифінгу також розповіли, що відвідувачів експозиції супроводжуватиме українська акторка кіно, театру та телебачення, телеведуча Наталія Васько: «Хочеться додати свого голосу до кожної картини, провести усіх, хто прийде на цю виставку, розповісти історії та з чого все почалося».
«Квітка полонини» уперше приймає такий грандіозний проєкт.
Заступниця генерального директора санаторію Маргарита Загуменнова зауважила, що виставка діятиме без вихідних орієнтовно до першої половини січня, а для відвідувачів також заплановані творчі майстер-класи, арттерапії та інші активності.