27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Із вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводилися військовими і поліцією окупаційної нацистської влади. Близько півтора мільйона євреїв знищено нацистами на території нашої країни. Це – чверть усіх жертв Голокосту, який є злочином проти всього людства.
Уже понад 11 місяців poсiйcькi окупаційні війська намагаються перевершити нацистів, щодня тероризуючи мирних жителів у містах та селах України. Але ми цього не дозволимо. З нами ЗСУ. З нами весь цивілізований світ.
Притягнемо до відповідальності кожного, хто віддає злочинні накази, і кожного, хто їх виконує.
Вічна пам‘ять жертвам Голокосту.
Пресслужба Тячівської РВА