18 вересня 2023 року Національне агентство України з питань державної служби затвердило типову загальну короткострокову програму підвищення кваліфікації за темою «Молодіжна політика, заснована на підходах участі».
Проєкт типової програми був розроблений проєктом Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: Фаза ІІІ» у співпраці з Міністерством молоді та спорту України, Національним агентством України з питань державної служби та Українською Асоціацією Молодіжних Рад. Проєкт програми доопрацювала і рекомендувала до затвердження робоча група при Національному агентстві України з питань державної служби, до складу якої входили представники та представниці Національного агентства України з питань державної служби, Міністерства молоді та спорту України, Всеукраїнського молодіжного центру, проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: Фаза IІI», Програми USAID DOBRE, органів місцевого самоврядування, закладів вищої освіти, молодіжних центрів, молодіжних рад та громадських організацій.
Метою Типової програми є підвищення рівня професійних компетентностей державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування щодо забезпечення участі молоді у формуванні та реалізації молодіжної політики з урахуванням стандартів та підходів Ради Європи.
Національне агентство України з питань державної служби рекомендує суб’єктам надання освітніх послуг у сфері професійного навчання (провайдерам) розробляти загальні програми підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань молодіжної політики, заснованої на підходах участі, на основі Типової програми.
Для початку впровадження програми у 2023 році у межах компоненту «Молодіжна політика, заснована на підходах участі» проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: Фаза ІІІ» передбачається створення навчального посібника та проведення тренінгу для тренерів та тренерок (оголошення відкритого набору буде опубліковано зокрема на сайті Офісу Ради Європи в Україні). У 2024 році заплановано забезпечення менторського та експертного підтримування тренерської команди у підготовці та впровадження навчань на обласному та місцевому рівнях; консолідаційну зустрічі з оцінки впровадження програм навчання.
Проєкт «Молодь за демократію в Україні: Фаза III» підкреслює важливість Стратегії молодіжного сектору Ради Європи до 2030 року та відображає Національну стратегію державної молодіжної політики до 2030 року, Державну цільову соціальну програму «Молодь України» 2021–2025.