Його мета – обмін досвідом у впровадженні кращих практик реалізації державної ветеранської політики задля надання якісних соціальних послуг ветеранам та ветеранкам.
Відкриваючи форум, заступник міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько наголосив, що про проблеми ветеранів потрібно говорити із самими ветеранами, потрібно будувати роботу з ними передусім на місцях – у громадах, де вони проживають. Звідти починається їх повернення до життя особистого і суспільного.
За його словами, саме тому необхідна максимальна взаємодія між усіма міністерствами, регіональною владою, громадськими організаціями, щоб забезпечити нашим воїнам гідне життя після повернення з передової.
Своєю чергою перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький, в області діє чимало ініціатив з підтримки ветеранів та їхніх родин. Тут варто згадати будівництво сучасного реабілітаційного центру, створення Ветеранського простору «ВДОМА», послугу безоплатного зубопротезування, компенсації відсотків за кредитами на придбання житла у межах програми єОселя та чимало інших. «Важливість і цінність заходу у тому, що він є дискусійним майданчиком для державної, обласної, місцевої влади та громадянського суспільства із демобілізованими захисниками. Це нагода переглянути наші досягнення, зрозуміти, де є недопрацювання і що слід змінити.
Тільки у тісній комунікації та взаємодії із ветеранами, фахівцями у різних сферах можемо спільно зробити якомога більше, щоб показати, що ми цінуємо і дбаємо про наших захисників і захисниць», – зазначив Мирослав Білецький.
До обговорення низки актуальних питань щодо комплексного розвитку ветеранської політики в регіоні долучилися й самі ветерани та ветеранки, а також представники обласної ради, різних інституцій, територіальних громад, громадських організацій, партнери з Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй та інші.
Учасники форуму дискутуватимуть, зокрема, щодо ролі держави та громад у забезпеченні можливостей для повноцінної реінтеграції ветеранів та ветеранок, окрему увагу приділять вагомому внеску громадських організацій у цей процес. Також вони матимуть можливість разом попрацювати у фокус-групах, щоб розібрати проблемні питання.