Задовго до відкриття таборів вони провели роз’яснювальну роботу з керівниками оздоровлювальних закладів, комісійно обстежили кожен із них. Зокрема, здійснили лабораторні дослідження харчових продуктів, питної води, відкритих водойм та змивів з об’єктів навколишнього середовища. Суттєвих порушень не виявили, окремі недоліки одразу ж усунули.
«Якщо є скарги – виходимо на обстеження, але хочу зауважити, що протягом усього цього періоду ні інфекційних захворювань, ні харчових отруєнь у таборах не було виявлено», – наголосила на брифінгу заступниця начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Сніжана Локес, додавши, що оперативні штаби з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей продовжать проводити перевірки.
На початку кампанії в регіоні запрацювали пів сотні таборів. 33 заклади станом на сьогодні вже завершили свою роботу, у 17 – продовжують відпочивати діти. Загалом за цей період на Закарпатті оздоровилися 6 тисяч дітей, половина з них – з інших областей країни.
Крім того, в 7 закладах області в межах національного експериментального проєкту «єОздоровлення» відпочивати за принципом «гроші ходять за дитиною» можуть діти, які належать до незахищених верств населення, тобто потребують особливої соціальної уваги та підтримки.
За словами заступниці начальника відділу безпеки середовища життєдіяльності управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Вікторії Вігули, в 4 таких таборах уже оздоровилися 64 дитини.
В умовах вимушених відключень електроенергії всі оздоровлювальні заклади, які зараз продовжують функціонувати, забезпечені генераторами та сонячними станціями, тому харчоблоки й холодильне обладнання працюють безперебійно.