Це вкотре підтвердили сторони під час онлайн-обговорення проєктів для програми Interreg Next Poland – Ukraine 2021-2027 за пріоритетом «Доступність».
Перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький підкреслив, що між Україною та Польщею в межах Закарпатської області є 32 км державного кордону, однак постійної точки перетину нема. Досвід Днів добросусідства у 2018-2019 роках чітко демонструє – суспільний запит на такий пункт перетину дуже високий, адже за три дні кордон перетнули більш ніж 2,5 тисячі осіб.
«На найвищому рівні в обох країнах позиція одностайна – спершу слід відремонтувати, розширити ті КПП, які відкриті раніше, натомість про запуск нових не йдеться.
Закарпаття і Підкарпатське воєводство готові спільно працювати, щоб переконати вище керівництво: туристичний пункт перетину «Лубня – Волосате» вкрай потрібен нашим країнам загалом і регіонам зокрема», – зауважив Мирослав Білецький.
Під час обговорення керівництво ОВА акцентувало, що піший та велосипедний пункт пропуску на українсько-польському кордоні дозволить десяткам тисяч туристів із Європи відкрити для себе красу української частини Карпат, стане поштовхом для розвитку економіки наближених населених пунктів. До того ж однією з вимог європейського законодавства є наявність пунктів пропуску на відстані максимум 25-30 км один від одного.
«Ми маємо досвід запуску КПП „Велика Паладь – Нодьгодош“ на українсько-угорському кордоні. Ще три роки тому його вважали неперспективним. Ми не будемо чекати моменту, коли питання постане гостро і тут. Рухаємось на випередження», – зазначив перший заступник очільника Закарпаття.