Активісти підсилюють її, повідомляючи про можливі порушення в цій сфері.
Зокрема, громадська організація «Платформа громадський контроль» надіслала до ОВА близько 40 таких звернень. Окремі зауваження стосувалися обґрунтування і формування замовниками очікуваної вартості предмета закупівлі, аспектів відбору постачальників тощо.
Робоча група опрацювала звернення та перевірила вказані тендери. За результатами моніторингу замовники спростували зауваження щодо 19 із них, у 15 випадках аудитори не виявили порушень, натомість у 3 – тендерна документація не відповідала нормам закупівельного законодавства.
Заступник голови ОВА Василь Іванчо наголосив на необхідності неухильного дотримання вимог законодавства на всіх етапах та всіма учасниками публічних закупівель. Також він відзначив важливість позитивної тенденції в зростанні уваги громадськості до проведення тендерів і цільового використання бюджетних коштів.
Замовникам, які допустили порушення під час складання тендерної документації, запропонували усунути недоліки чи розірвати договори, зокрема й там, де є незакінчені процедури торгів. Про проведену роботу органи місцевого самоврядування повинні поінформувати обласну групу «Прозорість і підзвітність», а також громадську організацію.