Щороку з 25 листопада по 10 грудня проходить загальнонаціональна кампанія «16 днів проти насильства»

2024-11-25 17:07:20
В її межах у всіх регіонах країни відбуваються тематичні просвітницькі заходи для дітей та дорослих.

Традиційно до акції долучається й Закарпаття. Цього року в різних громадах області заплановано понад 60 активностей – вуличних акцій, ілюстративних виставок, тренінгів і семінарів, флешмобів, фотоконкурсів, показів фільмів і вистав, арттерапевтичних практикумів тощо.

Зараз такі заходи надзвичайно важливі й потрібні, адже від початку повномасштабної війни кількість людей, які стали жертвами чи свідками насильства, постійно зростає. Тож протягом останніх років у правозастосуванні, роботі поліції та правосуддя держава робить чимало глобальних кроків для запобігання та протидії цьому явищу, відзначив під час брифінгу Юрій Гузинець - заступник голови Закарпатської ОВА.

«Насильство може мати різні прояви: побої, образи, погрози чи приниження, умисне позбавлення житла, засобів до існування, документів, заборона чи примушування до праці, домагання і зґвалтування. На жаль, такі випадки в нашому суспільстві стаються дедалі частіше, – наголосив Юрій Гузинець. – Жодного з них не можна терпіти, ігнорувати або замовчувати, а слід одразу звертатися до правоохоронних органів, соціальних служб і громадських організацій, до центрів безоплатної правової допомоги».

На Закарпатті зараз працює 35 служб підтримки постраждалих осіб. Психологічну, соціальну, медичну, гуманітарну та правову допомогу їм надають у притулках, консультативних службах, денних центрах із кризовими кімнатами, неспеціалізованих закладах. Функціонують 17 мобільних бригад і працюють гарячі лінії, розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОВА Ольга Травіна.

«Робота з розширення мережі спеціалізованих осередків підтримки в області триває. Зокрема, цьогоріч Мукачівська ТГ отримала державну субвенцію на створення денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, а Довжанська, Кам’янська, Королівська та Перечинська громади – на придбання автомобілів для мобільних бригад», – повідомила Ольга Травіна.

Постійно проводиться робота й з інформування населення щодо запобігання та протидії домашньому насильству, а також з припинення його випадків і забезпечення захисту постраждалих, зазначила старша інспекторка з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності (з дислокацією в Закарпатській області) управління дотримання прав людини Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України капітан поліції Тетяна Щерба.

За її словами, в області впродовж 10 місяців цього року правоохоронці зареєстрували 3 794 повідомлення про правопорушення та інші події, пов’язані з домашнім насильством, та склали 3 171 адмінпротокол за ст. 173-2 КУпАП «Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування». За 253 заявами/повідомленнями порушено кримінальні провадження.

Своєю чергою голова ГО «Неємія» Тетяна Мачабелі зауважила, що цього року заходи у межах Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» проходитимуть під гаслом «Підсвітимо місто/громади помаранчевим!». Таким чином усі небайдужі зможуть офлайн чи онлайн висловити свою позицію щодо нетолерування будь-яких проявів насильства.

Також вона детально поінформувала про заходи з підтримки постраждалих, які спільно з представниками правоохоронних органів та соцслужб здійснює команда організації. Зокрема, розповіла про функціонування 2 дружніх кімнат до опитування дітей, підготовку фахівців у громадах, а також про роботу спеціалістів з постраждалими, кривдниками та свідками насильства.

Нагадуємо, що постраждалі чи свідки насильства можуть звернутися по допомогу на цілодобову безоплатну урядову гарячу лінію з протидії домашньому насильству – 15-47 та спеціальну лінію «102».

Перелік тематичних заходів та активностей, які пройдуть в області в межах кампанії «16 днів проти насильства», можна переглянути за посиланням https://tinyurl.com/mub6apup.

Детальніше про проведення Всеукраїнської акції на Закарпатті дивіться у відеозаписі брифінгу https://tinyurl.com/4vx9ztpt.

Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:15
П’ятниця - 08:00 - 16:00