Підбили підсумки за минулий рік та затвердили План роботи на 2025.
Цей консультативно-дорадчий орган був створений торік і вже довів свою ефективність. Чимало напрацьованих пропозицій були розглянуті ОВА та втілені спільно з громадами, закладами охорони здоров’я й іншими стейкхолдерами, наголосив заступник керівника краю, голова Ради Олександр Музиченко.
«Крок за кроком ми наближаємося до комплексної багатопрофільної системи громадського здоров’я, котра дозволяє діяти на випередження в питаннях боротьби з інфекційними та неінфекційними хворобами», – відзначив Олександр Музиченко.
Під час засідання затвердили План роботи Ради на 2025 рік. У його основі – комплексний підхід до забезпечення громадського здоров’я в регіоні, що охоплює профілактику інфекційних захворювань, боротьбу з неінфекційними хворобами, а також питання охорони здоров’я дітей.
Члени Регіональної координаційної ради з питань громадського здоров’я у Закарпатській області обговорили ключові питання у цій сфері за підсумками минулого року.
Стан захворюваності на вірусні гепатити В та С
Рівень захворюваності в порівнянні з допандемічним періодом зріс майже вдвічі. За роки ковіду було менше обстежень, проте їх кількість збільшилася з початком міграційних процесів у країні через війну. Більше виконаних тестувань – більше підтверджених випадків.
Крім цього, торік Закарпаття отримало 35 тисяч швидких тестів для виявлення цих захворювань. Діагностика та лікування вірусних гепатитів В та С у регіоні безоплатні.
Перебіг рутинної вакцинації
Область виконала загальний план профілактичних щеплень на 76%, що на 12% більше у порівнянні з 2023 роком. Показники первинної імунізації вищі, ніж ревакцинації. Також у межах проведення додаткових заходів з імунізації проти дифтерії, кашлюка та правця виконали близько 70% планових щеплень. Вакцин у регіоні достатньо.
Боротьба з онкологічними захворюваннями.
Торік в області зареєстрували 3 099 випадків злоякісних новоутворень. У дорослого населення здебільшого виявляють пухлини легенів та бронхів, шлунково-кишкового тракту, молочної залози, жіночих статевих органів, передміхурової залози у чоловіків. У дітей переважають злоякісні новоутворення кровотворної тканини, кісток, головного мозку, нирок.
Ці захворювання посідають друге місце в структурі смертності населення області. Основна причина пізньої діагностики – несвоєчасне звернення за медичною допомогою.
Директорка департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА Любов Мандзич підкреслила, що велику увагу варто приділити ранньому виявленню недуг та просвітницькій роботі з населенням.
Профілактичні огляди, діагностику та лікування захворювань за різними напрямками покриває Програма медичних гарантій. Мешканці області повинні це знати та своєчасно отримувати належні якісні послуги безоплатно.