• Актуальне / Заходи / Суспільство / Головне

Питання доцільності будівництва міні-ГЕС на Тячівщині обговорили на засідання Громадської ради при РДА

5 жовтня, відбулося засідання Громадської ради при Тячівській райдержадміністрації під керівництвом голови ГР Івана Фіцая. Взяли активну участь у засіданні – голова Тячівської райдержадміністрації Василь Дем’янчук, перший заступник голови Михайло Полажинець, керівник апарату райдержадміністрації Богдан Макусій,   заступник голови Тячівської районної ради Василь Кушілка, працівники структурних підрозділів, представники поліції, прокуратури та громадські активісти.

Свою небайдужість та активну громадську позицію у вирішенні проблем життя району взяли участь і сільські та селищні голови.  На порядку денному декілька запитань – доцільність будування міні-ГЕС на Тячівщині та наявність грального бізнесу в районі. Проте, пріоритетним для обговорення стало питання міні-ГЕС.
     За інформацією,   Геннадій Москаль видав розпорядження про проведення належним чином громадських слухань щодо будівництва міні-ГЕС.
       Голова Громадської ради Іван Фіцай зауважив, чому саме це питання знову висувається для обговорення на засіданні і набуває певного резонансу .
       Голова Тячівської райдержадміністрації Василь Дем'янчук висловив свою думку щодо цієї ситуації:
    -  Кожна територіальна громада має самостійно вирішувати як їй жити, чи доцільно будувати гідроелектростанції чи ні, а причиною того, що це питання набуло резонансності на мою думку,  тільки через те, що громадські слухання відбулися в деяких населених пунктах не відповідно до законодавства, без дотримання закону про врегулювання громадських слухань. Зважаючи на ті події, що останнім часом розгортаються ми б хотіли, щоб громадськість активно включилася, приймали рішення самостійно що будувати, а що ні.
     Також, Василь Дем’янчук, зауважив, що як депутати обласної ради від Тячівщини, разом з Валерієм Мургою та Василем Федурцьом - прийняли спільну заяву, у якій йдеться про публічну підтримку громадськості та запевняють про те, що вони виступають за мораторій на будівництво міні-ГЕС на території району до введення у дію ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» у грудні 2017 року.

Член Громадської ради, голова громадської організації  Віталій Шелемба, який поділився з присутніми дослідженнями щодо доцільності будівництва міні-ГЕС на прикладі діючих у районі станцій, ознайомивши з журналістським розслідуванням «Голосу Карпат»,  журналістки Олесі Мудрої щодо екологічного, економічного аспекту  будівництва міні - ГЕС на території області, де йдеться й про Краснянську та Лопухівську станції. Віталій Шелемба запропонував, аби відстрочити проведення громадських слухань у населених пунктах, де інвестор має намір звести міні-ГЕС, до вступу у дію Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», відповідно до якого проекти станцій будуть перевірятися.
      На завершення засідання було подано рекомендації голові райдержадміністрації Василю Дем’янчуку звернутися до голови ОДА Геннадія Москаля з проханням скасувати розпорядження про розробку детальних планів територій земельної ділянки для будівництва міні-електростанцій на території Тячівського району;  відтермінувати проведення будівництва міні-ГЕС до вступу у дію ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля». Громадською рада рекомендовано також звернутися голові РДА до правоохоронних органів з проханням перевірити законність проведення громадських слухань у Бедевлі, Калинах та Усть-Чорній,  а також  перевірити наявність грального бізнесу на території району.

Прес-служба Тячівської райдержадміністрації