• Актуальне / Економіка / Головне

Повномасштабна енергоефективна модернізація економіки України має стати національним пріоритетом

Про це повідомили учасники брифінгу у Верховній Раді України з нагоди створення міжфракційного депутатського об ’ єднання «Енергоефективна Україна».
    На брифінгу виступили Голова Держенергоефективності Валерій Безус та народні депутати України: Микола Тищенко – голова об ’ єднання, Олексій Кучеренко та Євген Пивоваров.
    «Енергоефективність є ключем для вирішення абсолютно всіх суспільних проблем. Перспектива покращення інвестиційної привабливості країни, її конкурентоспроможності, енергетичної незалежності лежить саме в контексті нашої енергетичної ефективності. І ця сфера вимагає термінових рушійних кроків», – наголосив Валерій Безус.
    Голова Агентства також повідомив, що Держенергоефективності готове до продуктивної співпраці з новоствореним об ’ єднанням .
    «Вп евнений, що разом з Урядом, Парламентом, місцевим самоврядуванням, громадами ми зрушимо проблематику енергоефективності до позитивних реальних змін, на які очікуємо в усіх галузях», – підкреслив В.Безус.
    У свою чергу, голова міжфракційного депутатського об’єднання Микола Тищенко запевнив: «Нам з командою вистачить сил і наснаги розблокувати процес реального руху та змін у цій сфері. Підвищення енергоефективності – поза політикою. Доказ того – наше міжфракційне об’єднання».
    Микола Тищенко також зауважив, що роль енергоефективності важлива в усіх галузях. Це рішення для розв’язання багатьох питань: від великої вартості комунальних послуг до зростання економіки.
    «Головний пріоритет на найближчі декілька місяців роботи – наповнити державну програму енергоефективності реальним державним фінансуванням. Як мінімум 1 млрд грн має бути закладений в бюджет на 2022 рік для того, щоб ця потужна програма стала масовою», – наголосив Олексій Кучеренко.
    Підсумовуючи, Євген Пивоваров зауважив на необхідності працювати над програмою з енергоефективності, щоб допомогти населенню зменшити витрати на енергоносії та комунальні послуги, адже «наша цінність – це люди, їхнє комфортне життя, їхнє благополуччя».