• Актуальне / Суспільство

  25 ЛИСТОПАДА - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗА ЛІКВІДАЦІЮ НАСИЛЬСТВА НАД ЖІНКАМИ

  7 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок  і запропонувала урядам, міжнародним та неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.
  Символом проти всіх форм насильства над жінками стала біла стрічка.

  Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля.
  Жінки по всьому світу стають жертвами зґвалтувань та зазнають побутового насилля, до того ж масштаби та істинна природа його нерідко приховані.
  Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпають українські жінки.
  Щороку близько 10000 українських жінок гине від домашнього насильства. У всьому світі від нього потерпає більше жінок, ніж від пограбувань та в автомобільних катастрофах разом узятих.
  Україна як держава докладає зусиль, аби викорінити насильство в сім'ї, зокрема, було ухвалено відповідний закон, країна приєдналась до кампанії ООН проти побутового насильства, започатковано загальнодержавну кампанію “Стоп-насильству”.
  В результаті жорстокого поводження та домашнього насильства жінки втрачають довіру, самоповагу та в більшості випадків й життя.
  Тому завдання суспільства стосовно жінок, які стали жертвами насильства, – вселити в них надію, що вихід є!

  В Україні працюють центри допомоги жертвам домашнього насильства, проте, варто нагадати, що допомагають тим, хто просить про допомогу.

  Якщо вам все ж таки довелося зіткнутися із НАСИЛЬСТВОМ, звертайтесь на Національну «гарячу лінію» за інформаційною, психологічною та правовою консультацією за номером 0 800 500 335 (безплатно зі стаціонарних та мобільних телефонів) або 116 123 (безплатно з мобільних телефонів)