Бер 16

Обговорили актуальні проблеми медичної галузі району

vtlbrb 4Нещодавно в Тячівській державній адміністрації відбулася нарада з керівниками закладів охорони здоров'я, яку провів очільник галузі Іван Фабрицій.

На зібранні було підбито підсумки роботи районної медицини за минулий рік і визначено основні напрямки роботи на даний період, зокрема що стосується негайного вирішення проблемних питань. Насамперед щодо контрольованої видачі лікарняних, співпраці первинного і вторинного рівня, відробки робочого часу та трудової дисципліни, фінансового стану тощо.

Як зазначив начальник відділу охорони здоров'я РДА Іван Фабрицій ситуація з випискою листів тимчасової непрацездатності значно покращилась, і вже відсутня  масштабності у їх видачі. Бо як би не прикро констатувати, однак велика кількість лікарняних виписувалась безпідставно. Наразі ведеться посилений контроль і перевірка за кожним таким листом.

Що стосується співпраці первинної і вторинної ланки, то згідно нещодавно введених норм чинного законодавства, на вторинний рівень хворий направляється лікарем по новій процедурі. А саме - окрім письмового направлення повинен мати результати аналізу крові тощо. Також лікар первинної ланки має відслідковувати процес лікування, одужання та подальшого стану здоров'я пацієнта.

На первинному рівні потрібно активізувати подворові обходи та профілактика важких захворювань. На жаль чимало летальних випадків трапляється якраз через пізню діагностику, коли врятувати здоров'я і життя людини вже неможливо.  Особливо це стосується таких небезпечних захворювань як туберкульоз, цукровий діабет  та онкологія. Тому таку роботу медичних працівників потрібно покласти на новий рівень і привчати населення вчасно проходити профогляди і берегти своє здоров'я.

Як наголосив головний медик району на сьогодні ситуація з фінансування галузі є складною. Коштів до кінця року не вистачає навіть на захищені статті, тобто оплату заробітної плати. Невтішна  картина із закупкою медикаментів, заклади забезпечені лише на 10 відсотків найнеобхіднішими ліками.  А це дуже малий мізер. Якщо минулоріч ще якось вдавалося домовлятися з поставщиками від "Хуст Фарм",  і вони інколи відтерміновували з оплатою, то нова  процедура прозорих тендерів це унеможливлює. Також затягується сама процедура їх проведення аж до двох місяців  та невідомо яка фірма виграє тендер.

На сьогодні кожен заклад повинен встановити інформаційні стенди, де будуть розміщений перелік наявних всіх медичних препаратів. І людина, яка лікується буде вже знати, які ліки може отримати безкоштовно. Це стосується і отримання певних процедур.

Невтішною є ситуація із закупівлею інсуліну, на закупку якого не вистачає коштів до кінця року. Через недофінансування заклади недоотримують необхідне технічне оновлення тощо.

У підсумку роботи наради начальник відділу охорони Тячівської райдержадміністрації Іван Фабрицій наголосив, що звертатиметься до районного керівництва і зокрема до очільника Василя Дем'янчука з проханням щодо вирішення питання фінансування та інших проблемних питань галузі медицина -  від належного функціонування якої залежить здоров'я і життя мешканців Тячівщини.

Прес-служба Тячівської райдержадміністрації

vtlbrb 2

vtlbrb 4

Розробка сайту - RED WEB DESIGN (Соловйов Михайло)