Лют 07

Лідія Григоряк – дипломант олімпіади з екології


6689985kkl 17 січня, у м. Ужгород пройшов ІІІ етап учнівської олімпіади з екології. З-поміж  47 учнів 10 – 11 класів навчально-виховних закладів області, участь в олімпіаді взяла й учениця 9 класу Дубівської ЗОШ І-ІІ ст. №1 Лідія Григоряк, яка на рівні з істаршокласниками демонструвала хороші знання з екології. 

Змагання з екології відбувались у два етапи: теоретичний тур (вирішення тестових завдань) і постерний захист. Окрім того, журі оцінювало друковані роботи учасників. Лідія Григоряк успішно їх пройшла. Дівчина не тільки продемонструвала хороші теоретичні знання, склавши тестові завдання, а й під час постерного захисту показала свій науково-дослідницький хист, презентуючи дослідницьку працю «Мікрооселища сапроксильних комах».  Старання та ерудованість дубівської учениці гідно оцінило компетентне журі, яке складалось з провідних ужгородських науковців-екологів. За результатами проведеної олімпіади, Лідію Григоряк нагороджено дипломом ІІ ступеня та запрошено на відбірково-тренувальні збори з підготовки до участі  в IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з  екології. 
Немала заслуга у цьому її наставниці –  вчителя-методиста, вчителя вищої кваліфікаційної категорії, вчителя біології Дубівської ЗОШ І-ІІ ст. №1 Вікторії Галац.  Адже це вже четвертий учень, якого талановитий педагог спрямовує здобути перемогу на ІІІ етапі олімпіади з екології. 
– Предмет «Екологія» вивчається тільки у старших класах, учні дев’ятого та восьмого класів можуть освоїти його як додатковий курс. Так, підготовка Лідії Григоряк до олімпіади з екології й освоєння предмету тривала кілька місяців на літніх канікулах. Поряд з вивченням теорії, активно працювали над дослідженням теми «Мікрооселища сапроксильних комах», що й була презентована на другому етапі змагань, – розповідає педагог. 
І саме у підготовці до олімпіади найбільше захоплення викликала в учениці дослідницька робота. Обрану тему вони разом з педагогом вивчали у буковому лісі на околицях селища Дубове.
Лідія Григоряк –  дипломант олімпіади з екології
– Об’єктами дослідження були комахи, які розвиваються в дуплах букових насаджень та ксилотрофних грибах. У дуплах стовбурів дерев бука встановлювали спеціальні пастки із дрібної сітки та банки, які не знімали з дерев протягом двох місяців – з 1 червня до 30 липня 2016 року. Під час таких дослідів й було визначено видове різноманіття комах та оцінено значення існування цих комах для місцевих  біоценозів. Ця робота має неабияке значення для екології краю. Адже ми довели, що існує багато видів комах, які розвиваються лише у розкладеній деревині. Тому якщо така деревина відсутня в лісах, ці види зникають,– резюмує Вікторія Галац. 
Лідія ж розповідає, що біологія  – то її улюблений предмет. Змалку цікавиться рослинним та тваринним світом, переймається екологією краю. 
Нещодавно дівчина отримала 2 місце на районному етапі Всеукраїнської олімпіади з біології та 1 місце на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Крім того, юнка ще й полюбляє гуманітарні предмети. У районній олімпіаді з української мови та літератури виборола 3 місце.
Вітаємо з досягненнями здібну ученицю. Хай щастить!
Л.БІЛАК.

Розробка сайту - RED WEB DESIGN (Соловйов Михайло)