Чер 04

ДОВІДКА про підсумки економічного і соціального розвитку Тячівського району за 2013 рік

 

ДОВІДКА про підсумки економічного і соціального розвитку Тячівського району за 2013 рік

Зусилля районної державної адміністрації протягом 2013 року були направлені на реалізацію завдань щодо сталого економічного зростання, поліпшення життєвого рівня населення, покращення соціального захисту.

 

 

 

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Обсяг  реалізації  промислової продукції збільшився на 7,5 %

 

В добувній та переробній промисловості обсяг реалізації зріс           на 5,4%

 

 

 

 

 

 

 

 

Обсяг виробництва та розподілення газу і  води збільшився на 1,2 %

За січень-грудень 2013 року обсяг реалізованої промислової продукції у відпускних цінах склав 113 258,0 тис.грн. проти 105 335,8 тис.грн. за відповідний період 2012 року. Темп росту становить 107,5 відсотків до відповідного періоду.

Підприємствами добувної та переробної промисловості за звітний період реалізовано продукції на суму 59148,6 тис.грн., що становить 105,4  відсотків до відповідного періоду минулого року. Зокрема:

в машинобудівній галузі обсяг реалізованої продукції за рахунок ПАТ  «Електроавтоматика» збільшився в 2,3 раза проти аналогічного періоду минулого року і на звітну дату склав 7 000,1 тис.грн.

На 8,7 відсотків зросли обсяги реалізації в легкій промисловості, які склали 15 205,4 тис.грн.

Домінуючу частку (60,3 відсотків) в обсязі реалізованої продукції підприємствами добувної та переробної промисловості займає обсяг реалізованої продукції лісопереробними підприємствами, який за звітний період склав  35 664,4 тис.грн., що на 5,0 відсотків менше відповідного періоду минулого року. Що пояснюється скороченням обсягів реалізації  підприємствами ПП «Рись» (на 68,6 відсотків), ПП «Лісовик» (на 47,2 відсотки), ТзОВ «Майр-Хольцварен-Тересва» (на 6,6 відсотків), ДП «Ламелла» (на 6,3 відсотки)  через відсутність замовлень та ринку збуту.

В нерудпромі із-за зниження попиту на продукцію ВАТ «Мармуровий кар’єр» та ТзОВ «Стаф» обсяги реалізації скоротилися порівняно з аналогічним періодом минулого року на 15,1 відсотків і склали 1 278,7 тис.грн.

Загальний обсяг виробництва та розподілення газу і води склав 54109,4 тис.грн., що становить 101,2 відсотка до відповідного періоду минулого року.

Актуальні питання галузі

У галузі промислового виробництва є чимало невикористаних ресурсів і можливостей, частина промислових підприємств району продовжують працювати збитково, низька їх інноваційна діяльність.

Тому актуальними питаннями галузі є питання захисту вітчизняного ринку, розширення асортименту та збільшення виробництва високоякісної продукції за прийнятною ціною, пошук інвесторів для модернізації підприємств, відновлення доступного банківського кредитування, тощо.

 

АГРАРНИЙ   СЕКТОР

Прогнозованою залишається ситуація у галузі тваринництва

 

 

 

 

 

Здійснюються заходи для розвитку агропромислового комплексу

За 2013 рік всіма категоріями господарств району вироблено 15 210 тонн м’яса, надої молока склали 72 260 тонн, одержано 65 425,2 тис.шт.яєць, настрижено 799 ц вовни, що в  порівнянні з відповідним періодом 2012 року становить 100,1; 103,8; 100,1; 108,3 відсотків відповідно.

Станом на 01 січня 2014 року в господарствах усіх категорій утримувалось 27 068 гол. ВРХ (в т.ч. корів – 19 082 гол.), 58 979 голів свиней, 55730 голів овець та кіз і 748,0 тис.гол. птиці, що в порівнянні з відповідним періодом минулого року становить 101,6; (101,4); 106,6; 103,6 і 100,7 відсотків відповідно.

З метою подальшого стабільного розвитку агропромислового комплексу робота державної адміністрації спрямована на створення умов для підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва, пошуку інвесторів для посадки багаторічних насаджень за інтенсивними технологіями, будівництва об’єктів інфраструктури: зберігання сільськогосподарської продукції, міні цехів по переробці молока та м’яса, пунктів прийому та реалізації продукції вівчарства.

З метою підтримки галузі тваринництва забезпечується реалізація та фінансування відповідних державних та районних програм. Так, на виконання програми поліпшення племінних та продуктивних якостей худоби в особистих господарствах населення за рахунок штучного осіменіння великої рогатої худоби в 2013 році з районного бюджету виділено та перераховано на рахунок ВАТ «Закарпатплемоб´єднання» кошти в сумі 20,0 тис.грн.

Для збереження та відтворення малочисельних та зникаючих порід тварин (буйволів) в районі  розроблено та затверджено відповідну програму, на реалізацію якої у 2013 році було виділено  кошти в сумі 36,0 тис.грн.

Продовжується робота щодо здійснення ідентифікації ВРХ, оформлення та прийому документів для виплати спеціальної дотації за збереження та утримання молодняка ВРХ віком від 3 до 15 місяців. Протягом 2013 року сільськими, селищними та міською радами подані документи для отримання дотації за молодняк ВРХ у кількості 1753 голів на загальну суму 950,0 тис.грн., з яких на звітну дату проведена оплата у сумі 389,5 тис.грн.

В галузі рослинництва з метою припинення розповсюдження карантинного бур’яну та його поступового знищення реалізується  «Програма боротьби із амброзією полинолистої у Тячівському районі», на яку використано 21,0 тис.грн.

Щомісячно здійснюється контроль за наявністю зерна та борошна, забезпеченням борошном хлібопекарських підприємств та проводиться моніторинг цінової ситуації на ринку борошна та хлібобулочних виробів.

 

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Реалізація інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Продовжується робота по залученню інвестицій в економіку району

 

Залучено міжнародні гранди

 

 

 

 

 

 

 

Найбільше прямих іноземних інвестицій -  в промисловості

 

Продовжується будівництво об’єктів соціальної сфери, проте зважаючи на обмеженість коштів в місцевих бюджетах, нагальною потребою є залучення коштів держбюджету. З цього приводу адміністрацією в установленому порядку подано заявку щодо співфінансування з держбюджету, а також направлялись відповідні пропозиції та звернення, однак у 2013 році кошти державного фонду регіонального розвитку для району не поступали.

Крім цього, у зв’язку із непроведенням державною казначейською службою платежів, запланований обсяг робіт (на суму 18,3 млн.грн.) виконано лише частково і видатки коштів бюджету розвитку місцевих бюджетів на реконструкцію та будівництво об’єктів соціальної сфери склали 6 649,0 тис.грн.

З яких в галузі освіти видатки становлять 3289,9 тис.грн. за рахунок чого завершено роботи на наступних об’єктах:

«Капітальний ремонт 2-го поверху ДНЗ в с.Красна» -157,3 тис.грн.;

«Капітальний ремонт ДНЗ №2 в смт.Дубове» - 300,0 тис.грн.;

«Капітальний ремонт ДНЗ смт.Усть-Чорна із заміною покриття даху» - 314,1 тис.грн.

Продовжується будівництво корпусу № 2 дитячого садка в с.Чумальово  та будівництво дитсадків у с.Глибокий Потік і с.Калини. У 2013 році розпочато реконструкцію з добудовою дитячого садка «Веселка» в смт Тересва і станом на 1 січня 2014 року видатки коштів місцевого бюджету по даному об’єкту склали 688,7 тис.грн.

У 2013 році  здійснено капітальний ремонт покрівлі  Фонтенянської ЗОШ І-ІІ ступенів на суму 295,0 тис.грн., у трьох школах району облаштовано внутрішні вбиральні  загальною вартістю 234,5 тис.грн.

Крім цього, проведено поточні ремонти котелень - у 7 школах; дахів – у 3 школах та приміщень – у 7 школах на загальну суму 762,3 тис.грн.

В галузі охорони здоров’я:

проведено ремонтні роботи на загальну суму 168,3 тис.грн. та забезпечено на території Тячівської районної лікарні № 1 функціонування томографічного кабінету;

завершено роботи по капітальному ремонту відділення гемодіалізу Тячівської районної лікарні №1 на загальну суму 347,4 тис.грн.

Крім цього, з метою зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, протягом січня-грудня 2013 виконані наступні роботи: проведено поточний ремонт покрівлі стоматологічного відділення КЗ Тячівської районної поліклініки на суму 99,2 тис.грн.; улаштування підлоги 2 поверху Калинівської АЗПСМ на суму 69,9 тис.грн., а також поточні ремонти АЗПСМ в смт Тересва – 69,9 тис.грн., АЗПСМ в смт.Солотвино – 81,1 тис.грн., будівлі ФАПу по вул..М.Боуц в с.Г.Потік – 40,0 тис.грн., ремонт даху та будівлі поліклінічного корпусу Нижньоапшанської ДЛ – 70,0 тис.грн., ремонт вбиралень в хірургічному відділенні Тячівської районної лікарні №1 – 54,5 тис.грн, ремонт котелень стоматологічного відділення Тячівської  районної поліклініки – 23,7 тис.грн., Тереблянської дільничної лікарні – 24,4 тис.грн., Усть-Чорнянської міської лікарні – 28,3 тис.грн.

В галузі культури спрямовано коштів бюджету розвитку на загальну суму 686,1 тис.грн., а саме: на капітальний ремонт будівлі центрального комплексу дитячої школи мистецтв в м.Тячів, примішень будинків культури в с.Бедевля та с.Красна, реконструкцію території будинку культури в с.Грушово.

Здійснювались роботи по газифікації, благоустрою, покращенню інфраструктури населених пунктів району. Зокрема, на будівництво газопроводів до смт Солотвино (ІІІ черга) і до с.Нересниця (ІІ черга)  касові видатки склали 565,4 тис.грн.

Завершені роботи по реконструкції пішохідної частини, проїздів та підходів до адмінбудівель: райдержадміністрації, райспоживспілки, районного будинку культури по вул. Незалежності, на ділянці від вул. Жовтневої до вул. Голоші в м. Тячів - 60,0 тис. грн., реконструкції пішохідної частини та прилеглої території по вул..Незалежності на ділянці від вул.Жовтневої до вул..Шевченка в м.Тячів – 54,5 тис.грн., капітальний ремонт дорожнього покриття з влаштуванням стоянки для автомашин провулку від вул..Жовтнева до вул..Голоші в м.Тячів – 260,1 тис.грн.

Проведено поточний ремонт пішохідної доріжки в Тячівській районній поліклініці на суму 57,0 тис.грн.

За рахунок коштів місцевого бюджету ведуться роботи по реконструкції водопровідної мережі в смт Солотвино,  кошторисною вартістю 220,978 тис.грн., з яких профінансовано - 65,2 тис. грн.

У ряді населених пунктах району здійснено будівництво, реконструкцію мереж вуличного освітлення загальною вартістю 413,1 тис.грн. Профінансовано виготовлення проектно-кошторисних документацій у сумі 35,7 тис.грн. на реконструкцію мереж вуличного освітлення у с.Новобарово та с.Угля.

Важливою складовою для розвитку району є залучення приватного капіталу в усі сфери економіки району та житлове будівництво.

За січень-грудень 2013 року введено в експлуатацію житлові будинки загальною площею  71,9 тис.кв.м, що становить 125,1 відсотків до відповідного періоду 2012 року. Зазначений обсяг становить 18,1 відсотків від загального обсягу введеного в експлуатацію житла в області

Слід відмітити, що за питомою вагою в загальнообласному показнику по обсягах прийнятого в експлуатацію житла район продовжує займати домінуючі позиції (2-е місце в області).

Проте, будівельними організаціями району обсяг виконаних робіт за 2013 рік зменшився і склав 2,1 млн.грн. проти 2,4 млн.грн за 2012 рік.

З метою залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в пріоритетні галузі економіки району проводиться робота по розробці нових інвестиційних пропозицій, пошуку вільних виробничих площ та земельних ділянок під інвестиційні проекти. На сьогоднішній день розроблено 22 пропозиції, які подані на СD-дисках до Генеральних консульств Словаччини, Румунії, Угорщини та Польщі, а також направлені до Закарпатської торгово-промислової палати для розміщення на веб-сайтах та використання при проведенні інформаційних та виставкових заходів. Проведено підготовку  до випуску каталогу «Інвестиційний потенціал Тячівщини», на що з районного бюджету на 2014 рік передбачені кошти у сумі 20,0 тис.грн.

Продовжується робота по залученню міжнародних грантів. У 2013 році в рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду -2» завершено 4 мікропроекти по енергозбереженню (заміна вікон та дверей) у загальноосвітніх навчальних закладах с.Грушово, с.Калини, с.Угля та  с.Вільхівці. Завершений проект «Школи прагнуть забезпечити сталий розвиток та суспільні мережі», сума залучених коштів становить 26,4 тис. євро.

У травні 2013 року відновлено діяльність комунального підприємства «Агенція регіонального розвитку Тячівського району», яким на сьогодні розроблено 15 проектів та в цілях залучення грантових коштів подані заявки у міжнародні фонди підтримки  відповідних проектів.

Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку району станом на 01 січня 2014 року становив 4937,2 тис.дол.США.  проти 5 327,7 тис.дол.США на 1 січня 2013 року.

Зменшення обсягу прямих іноземних інвестицій відбулося внаслідок рішення суду щодо стягнення грошової компенсації за нанесені збитки українській стороні угорським іноземним партнером – співзасновником ТзОВ «Інтер-Індустрія». Угорського інвестора виведено із складу засновників, частка капіталу якого складала 468,6 тис.дол.США

Найбільше прямих іноземних інвестицій залучено в промисловість – 3726,6 тис.дол.США або 76 відсотків всіх інвестицій, з яких більше,ніж дві третини зосереджено на підприємствах з оброблення деревини та виробництва виробів з деревини. Інвестиції надійшли з 9 країн світу, найбільші обсяги поступили з США, Угорщини,  Італії.

Обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами протягом 2013 року склав 25715,4 тис.дол.США, що у порівнянні до попереднього року більше на 5,3 відсотків, обсяг імпорту склав відповідно 13244,6 тис.дол.США і скоротився на 1,9 відсотка. Сальдо зовнішньої торгівлі товарами позитивне, коефіцієнт покриття експортом імпорту становить 1,95.

Основні пріоритетні напрямки інвестиційної, зовнішньоекономічної діяльності

Основними пріоритетними напрямами активізації інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності є:

-створення сприятливих умов для роботи іноземного інвестора на території району;

-залучення  інвестицій у розвиток виробництва та впровадження у виробництво інноваційних технологій;

-прискорення освоєння виробництва конкурентоспроможної продукції та орієнтація товаровиробників району на нові міжнародні ринки збуту шляхом переходу підприємств на використання у виробництві товарів новітніх енергозберігаючих технологій.

-збільшення в структурі імпорту товарів частки прогресивного обладнання та машин і зменшення продукції, що може вироблятись на вітчизняних підприємствах.

-нарощування обсягів експорту продукції шляхом збільшення частки виробництва товарів з високим ступенем переробки.

 

ТОРГІВЛЯ  ТА ПОСЛУГИ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Темп росту обсягу роздрібного товарообороту  становить

127,1 %.

 

 

  

Росту цін  на продукти харчування не простежується

 

 

 

 

 

 

 Пріоритетні напрями розвитку торгівлі та ресторанного господарства

Галузь торгівлі одна із важливих складових сфер економіки району і набуває все більшого розвитку і масштабів. В районі за останні роки вдалося досягти позитивних змін у питанні формування широкого асортименту товарів на споживчому ринку і на даний час він характеризується високим рівнем наповнюваності основними продовольчими і непродовольчими товарами, стабільним постачанням, відсутністю товарного дефіциту.

Всього мережа роздрібної торгівлі станом на 01.01.2014 року складає 2949 об’єктів.

За рахунок приватного капіталу суб’єктами господарювання протягом звітного року введено в експлуатацію 54 закладів торгівлі, а саме: 39 об’єктів роздрібної торгівлі та 3 – оптової торгівлі, 12- ресторанного господарства.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств-юридичних осіб за 9 місяців 2013 року у порівняльних цінах склав 303 808  тис.грн. Темп росту до відповідного періоду минулого року становить 127,1 відсотків.

Реалізація товарів на одну особу становить 1745 грн., що більше відповідного періоду минулого року на 371 грн.

Обсяг реалізованих послуг підприємствами сфери послуг за січень-грудень 2013 року у ринкових цінах склав 30391,7 тис.грн., з них 56,2 відсотки (17068,4 тис.грн.) – населенню. За відповідний період попереднього року обсяг реалізованих послуг склав  31189,9 тис.грн., що на 2,6 відсотка більше, ніж у поточному році.

З метою недопущення необґрунтованого зростання цін на ринку продовольчих товарів систематично проводиться їх моніторинг. Особлива увага приділяється товарам першої необхідності, формування цін на які регулюються державою. За даними моніторингу необґрунтованого росту цін на вищезазначені продукти харчування на споживчому ринку району не простежується.

Значна увага приділяється недопущенню торгівлі за межами ринків, дотриманню санітарних та протипожежних норм, тощо. Вживаються заходи щодо збільшення пропозиції продовольчих товарів шляхом організації щотижневих ярмарок з реалізації продуктів харчування за участю товаровиробників. З цією метою у багатьох населених пунктах району відведені місця для разової торгівлі та проведення ярмаркових  заходів. За січень-грудень 2013 року в районі проведено 311  продовольчих ярмарок, на яких реалізовано 2002,7 тонн продукції на суму  20155,0 тис.грн.

Пріоритетними напрямами розвитку інфраструктури торгівлі та ресторанного господарства є:

-подальший розвиток загальнодоступної мережі підприємств ресторанного господарства з високим рівнем організації і культури обслуговування;

-активізація розвитку закладів швидкого обслуговування, у тому числі і зростання мережі вузькоспеціалізованих підприємств (дитячі або молодіжні кафе, вареничні тощо);

-розвиток системи дієтичного та лікувально-профілактичного харчування;

-розвиток об’єктів ресторанного господарства, заснованих на традиціях і рецептах національної кухні;

-розширення номенклатури додаткових послуг (доставка їжі на замовлення, виготовлення та доставка напівфабрикатів тощо).

 

 

ТРАНСПОРТ   і   ЗВ'ЯЗОК

На 28,1 % збільшився обсяг  вантажних перевезень автомобільним транспортом

 

 

За 2013 рік автомобільним транспортом (із урахуванням перевезень фізичними особами-підприємцями) перевезено 322,1 тис.тонн вантажів, що становить 128,1 відсотків до відповідного періоду попереднього року. Вантажооборот склав 372,1 млн.тонно-кілометрів або 129,0 відсотків до 2012 року.

Проте кількість пасажирів, перевезених автомобільним транспортом зменшилася до відповідного періоду на 24,5 відсотків і склала 864,1 тис.осіб. Пасажирооборот склав 31,7 млн.пасажиро-кілометрів або 67,1 відсотків до 2012 року.

Порівняно з 2012 роком на 39,5 відсотків зросли обсяги доходів від надання послуг пошти та зв’язку населенню і за 2013 рік склали 1689,5 тис.грн.

 

 

БЮДЖЕТ

 

Рівень виконання доходів загального фонду становить 101,3% до затвердженого показника

 

 

 

 

 

 

 

 

Видатки виконано в сумі 729 млн.грн.

Впродовж 2013 року в районі спостерігається позитивна тенденція з наповнення дохідної частини місцевих бюджетів.

За 2013 рік доходи загального фонду місцевих бюджетів району виконано  в сумі 53 062,5 тис.грн.,  що становить 101,3 відсотка до затвердженого плану з урахуванням змін. Проти фактичного виконання за 2012 рік, дохідна частина місцевих бюджетів збільшилася на 2,6 відсотка, що в абсолютній сумі складає 1 329,7 тис.грн.

Найбільшу питому вагу в доходах загального фонду займає податок на доходи з фізичних осіб, виконання якого за за звітний рік складає 46410,9 тис.грн., що становить 100,4 відсотків до уточненого плану Проти аналогічного показника попереднього року надходження податку збільшилися на 3,1 відсотка або в абсолютній сумі на 1376,5 тис.грн.

В розрізі місцевих бюджетів забезпечено виконання запланованих доходів всіма сільськими, селищними та міською радами району.

Спеціальний фонд виконано в сумі 17 717,8 тис.грн., що становить 179,7 відсотків запланованих річних обсягів. Проти аналогічного періоду минулого року доходи спеціального фонду збільшились на 12,3 відсотків або в абсолютній сумі - на 1459,8 тис.грн.  Доходи бюджету розвитку склали 160558,1 тис.грн., що становить 176,4 відсотків до запланованого обсягу (9099,5 тис.грн.). Проти попереднього року надходження бюджету розвитку збільшилися на 8,1 відсотка або в абсолютній сумі на 1209,6 тис.грн.

Видатки місцевих бюджетів за 2013 рік в цілому по району склали 729009,5 тис.грн., що більше від показників виконання 2012 року на 70570,8 тис.грн. або на 10,7 відсотка.

По загальному фонду видатки склали 710185,5 тис.грн. або на 73935,0 тис.грн. більше виконаних показників за 2012 рік, по  спеціальному фонду – 18 824,0 тис.грн. що менше показників попереднього року на 3,3 млн.грн. і пояснюється це насамперед особливостями казначейського обслуговування у 2013 році.

За функціональною класифікацією найбільшу питому вагу у загальному обсязі видатків загального фонду місцевих бюджетів становлять видатки на галузь «Освіта» на яку спрямовано   264270,7 тис.грн. або на 19534,6 тис.грн. більше порівняно з попереднім роком; на охорону здоров'я – 90806,9 тис.грн. або на 284,1 тис.грн. більше.; на державне управління – 21328,2 тис.грн. або на 2311,1 тис.грн. більше; культуру – 14874,7тис.грн. та ін.

Протягом 2013 року своєчасно проводилася виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ, які фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, заборгованість з її виплати відсутня.

Оплата за енергоносії проводилася бюджетними установами своєчасно.

Дебіторська заборгованість по бюджетних установах по загальному фонду складає 47,4 тис.грн., по спеціальному - відсутня.

Кредиторська заборгованість по бюджетних установах по загальному фонду складає 6 002,3 тис.грн. Це в основному видатки по незахищених статтях (використання товарів і послуг: канцелярські та господарські товари, запчастини, оплата за поточний ремонт приміщень, та ін..).

По спеціальному фонду кредиторська заборгованість по бюджетних установах складає 6 004,9 тис.грн., із них більшу частину становить заборгованість по капітальних видатках та виникла внаслідок не проведення органами державного казначейства платіжних доручень.

 

ПІДПРИЄМНИЦТВО

 

Вживаються заходи щодо подальшого розвитку підрприємництва

 

 

 

.

 

 

Розвиток малого та середнього підприємництва в районі орієнтується на потреби й можливості місцевого ринку; має вплив на процеси оптимізації окремих галузей економіки району, зменшення рівня бідності та безробіття в сільських населених пунктах.

За звітний період у районі зареєстровано 423 суб’єктів підприємницької діяльності, із них 37 юридичних осіб та 386 фізичних осіб-підприємців.

З метою підтримки та подальшого розвитку малого і середнього бізнесу в районі прийнято Програму розвитку підприємництва на 2013 – 2014 роки та розроблено заходи з її реалізації.

Постійно вживаються відповідні заходи щодо забезпечення реалізації законів України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності», «Про адміністративні послуги».

Надання послуг з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців здійснюється в належних умовах, оскільки місцезнаходження державного реєстратора залишилося незмінним.

На виконання Закону України «Про адміністративні послуги» у 2013 році було створено Центр надання адміністративних послуг, який розпочав роботу з 01 вересня і протягом вересня-грудня ним було надано 461 адмінпослугу.

На даний час затверджено Тимчасовий перелік адміністративних послуг, який буде значно розширено після затвердження відповідного переліку на законодавчому рівні.

Підписано Меморандум про співпрацю із суб’єктами надання адміністративних послуг, що входять у затверджений перелік. Затверджено та розміщено на стенді інформаційні та технологічні картки.

Для забезпечення функціонування Центру з державного бюджету  виділено кошти у розмірі 65,0 тис.грн., які використано для закупівлі комп’ютерної техніки та офісних меблів.

Розроблено програму фінансової підтримки Центру адміністративних послуг на 2014 рік за рахунок коштів районного бюджету, яку затверджено розпорядженням голови райдержадміністрації та подано на розгляд чергової сесії районної ради.

З метою створення для споживачів зручних та доступних умов доступу до адміністративних послуг проводиться робота щодо передачі вищезгаданих карток Укрпошті, що дозволить надавати адміністративні послуги через відділення поштового зв’язку громадянам з віддалених куточків району.

 

 

ТУРИЗМ

Позитивні тенденції туристично-рекреаційної галузі

Розвиток туристично-рекреаційної галузі визначений пріоритетним напрямком Тячівського району. На даний час в районі нараховується 102 об'єкти туристично-рекреаційної та готельної сфери, з них 36-працюють круглорічно та 60 - посезонно, решта – здійснюють реконструкцію об’єктів.

В 2013 році завершено будівництво та введено в експлуатацію потужний розважально-готельний комплекс (аква-парк) в м.Тячів загальною  вартістю 16,2 млн.грн. Відновив роботу санаторій «Мінерал» в с.Нижня Апша та турбаза «Карпати» в с. Руська Мокра. Розширюються об’єкти, що знаходяться у  приватній власності. Зокрема, здійснювались роботи на наступних об’єктах:

-готельно-ресторанний комплекс  «Рояль» (смт. Солотвино) – будівництво основного корпусу;

-зона відпочинку «Едем» (с. Теребля) - встановлення водяної гірки довжиною 25 метрів та дитячої гірки, будівництво басейну;

-торговий готельно-побутовий комплекс «Угляночка» (смт.Буштино) -будівництво комплексу, проведення зовнішніх та внутрішніх оздоблювальних робіт, отоплення, укомплектування номерів готелю, облаштування території подвір’я;

-зона відпочинку «Людмила» (смт.Буштино) - встановлення 3-х двохповерхових дерев’яних будиночків, альтанки, будівництво сауни;

-готельно-ресторанний комплекс «Квітка» (с.Лази) – будівництво комплексу;

-спортивно-розважальний комплекс «Калинка» (с.Калини)– будівництво основного комплексу;

-турбаза «Солоний» (с. Нересниця) – проведення системи опалення та обігріву, ведуться внутрішні оздоблювальні роботи готельного комплексу (готелю, ресторану), а також будівництво басейну та зведення 5 дерев’яних 4-х місних будинків;

- готель «VIZIT» (смт Буштино) – будівництво басейну;

-санаторій «Мінерал» (с.Н.Апша) – реконструкція об’єкту під дитячий оздоровчий заклад;

- готель «Golden palace» (смт Дубове) – будівництво комплексу та ін.

Загалом протягом 2013 року в будівництво та реконструкцію існуючих об’єктів вкладено близько 22 543,0 тис.грн., що більше відповідного періоду минулого року на 19,7 відсотків. Сума коштів направлених на модернізацію об’єктів склала 1 104,3 тис.грн

За звітний період район відвідало 29046 туристів, кількість туроднів склала 82 653. В сільських садибах відпочило 1088 осіб

Обсяг наданих послуг суб’єктами туристично-рекреаційної та готельної сфери за січень-грудень 2013 року склав 10 163,2 тис.грн., здійснено відрахувань до бюджетів всіх рівнів на суму 513,6 тис.грн.

На виконання заходів передбачених Програмою розвитку туризму та рекреації, з метою популяризації туристично-рекреаційного потенціалу Тячівщини виготовлено путівник «Туристична енциклопедія Тячівщини», в якому відображено історичні, культурні та туристичні можливості району.

Інформацію про 10 кращих садиб району, які в подальшому презентуватимуть сільський туризму Тячівського району на Всеукраїнському рівні подано до щорічного обласного довідника «Закарпатські села запрошують на відпочинок».

З метою попередження травматизму, забезпечення безпеки відпочиваючих, як в горах, так і на об’єктах на яких наявні водойми, в травні проведено нараду з керівниками туристично-рекреаційних закладів щодо дотримання ними санітарних норм, наявності всіх дозвільних документів тощо.

На виконання доручення голови РДА проведено робочу нараду з керівником Гірського пошуково-рятувального відділення Костяком Ю.П.  щодо проходження туристичними групами по пішохідних та велосипедних маршрутах в горах, які здійснюються підприємцями району та дотримання ними правил проведення туристичних походів.

14-15 вересня 2013 року район взяв участь у ХІІ Міжнародній виставці – ярмарку «Тур’євроцентр – Закарпаття 2013» та туристичному фестивалі «Євро Карпати – 2013» де було презентовано туристичні можливості району.

З метою розвитку туристичної сфери регіону, охорони природо-заповідної зони Карпатського біосферного заповідника, в рамках проведення Міжнародної конференції зі збереження букових пралісів, відбулося відкриття інформаційного туристичного центру «Букові праліси - об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО».

 

ТРАНСКОРДОННЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

Продовжується  робота по налагодженню партнерських зв’язків з регіонами сусідніх держав

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Участь у розвитку транскордонного співробітництва Агенції  розвитку Тячівського району

З метою розвитку транскордонного співробітництва на території району діє Програма розвитку транскордонного співробітництва в Тячівському районі на 2013-2015 роки, на реалізацію заходів якої з районного бюджету у 2013 році профінансовано кошти у сумі 32,0 тис.грн.

Активну участь у впровадженні транскордонних проектів, які спрямовані на підвищення якості життя громадян та Європейську інтеграцію беруть Тячівська міська рада, Буштинська, Солотвинська, Усть –Чорнянська селищні ради, Грушівська, Калинівська, Вільхівська, Бедевлянська та Углянська  сільські ради.

З метою налагодження партнерських відносин з прикордонними регіонами Словацької Республіки, делегація від Тячівського району взяла участь у проведенні Днів Добросусідства на українсько-словацькому кордоні, в ході якого було підписано угоду про співпрацю з Союзом Русинів-Українців м.Пряшів.

В червні район відвідав державний секретар МЗС Румунії, голова Департаменту у справах зв’язків із закордонними регіонами п. Стежерел Олару. Мета візиту розвиток добросусідських відносин, транскордонного співробітництва та участі у грантових проектах, розроблений ряд пропозицій для співпраці з прикордонними регіонами Румунії.

На виконання угоди про співпрацю між Тячівською районною державною адміністрацією, Тячівською районною радою та Проектом ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ» на території району успішно завершені 4 мікропроекти у сфері енергозбереження (заміна вікон та дверей). Частка співфінансування з районного бюджету по кожному об’єкту становить 205,0 тис.грн. Загальна вартість мікропроектів склала понад 1,2 млн.грн.

В березні 2013 року проведено заключну конференцію по завершенню міжнародного проекту Європейського союзу «Школи прагнуть забезпечити сталий розвиток та суспільні мережі», в рамках транскордонного співробітництва «Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна» загальною вартістю 110,0 тис.євро. При впровадженні даного проекту  для 3-х шкіл-учасниць проекту закуплено спортивне обладнання, а також облаштовано «еко-клас» в ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 в м.Тячів, проведено озеленення територій шкіл-учасників проекту.

Тячівською міськрадою розроблено та виграно проект в галузі захисту навколишнього природного середовища, а саме:  «Розробка сприятливого середовища у малих містах на угорсько – українському кордоні», загальною вартістю 247,7 тис.євро, проте на даний час фінансування по проекту не проводиться у зв’язку із змінами в законодавстві України.

Проходить реалізація проекту «Нове покоління – наша надія на краще життя», участь в якому з української сторони беруть  смт Солотвино та населені пункти Румунії м. Сегет, с.Ботіза та Сепинца, загальна вартість проекту 77,0  тис.євро.  В рамках реалізації даного проекту створено етно-культурний центр в смт Солотвино. Художній колектив центру неодноразово брав участь у спільних фестивалях та культурних заходах, нагороджений почесними відзнаками.

У 2012 році розпочалася реалізація  проекту «Мараморош-Закарпаття турінфо» в галузі підтримки транскордонного співробітництва між регіонами Румунії та України, загальна вартість проекту становить 247,0 тис.євро.  В рамках впровадження даного проекту в смт Солотвино створений  Ресурсний центр транскордонної співпраці та євроінтеграції.

В серпні 2013 з офіційним візитом побував Перший секретар Словацької республіки Александр Шкурла. Ціль візиту - налагодження  транскордонного співробітництва між Тячівщиною та прикордонними регіонами Словацької республіки.

З метою забезпечення населення Солотвинського куща якісною питною водою ведуться напрацювання щодо включення Солотвинського водоканалу до впровадження транскордонного проекту, який реалізовується за кошти ЄС з ініціативи Угорщини. В рамках проекту планується здійснити капітальний ремонт водоканалу з використанням новітніх технологій.

За сприянням Агенції розвитку Тячівського району організовано поїздку журналістів районної газети “ДРУЖБА” до м. Ряшева (Республіка Польща), у зв’язку з реалізацією проекту «Карпатські мас-медіа як інструмент промоції транскордонної співпраці в Карпатському Єврорегіоні».

Працівники Агенції брали участь у підготовці документації по підписанню угод в галузі розвитку транскордонного співробітництва між смт Буштино та м.Старі Дзіков (Польща). Зазначена угода була підписана у вересні 2013 року, а напередодні аналогічна з м.Ясеново (Словаччина).

Також, в рамках проекту «Мережа місцевого розвитку Карпатського Єврорегіону – можливості для України», що реалізується  Асоціацією органів місцевого самоврядування у партнерстві з організаціями Вишеградських держав, 14 листопада 2013 року організовано проведення навчального тренінгу “Методологія планування та підготовка проектів місцевого розвитку” (м.Тячів) для представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Забезпечено високий відсоток учасників у дистанційному навчанні УП-3 у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2014 року. Загальна кількість учасників з області – 26, з них 15 осіб з нашого району.

Слід зауважити, що крім Агенції у плані розвитку транскордонного співробітництва, туризму, написання грантових проектів, в районі працюють наступні організації: Центр інформування, транскордонної співпраці та євроінтеграції (смт Солотвино), Туристично-інформацій центр  «Солотвино», Туристично-інформаційний центр (м.Тячів), Громадський Ресурсний Центр Розвитку (с.Терново) та ресурсний центр розвитку громад, який служить посередником з залучення грантових коштів для  громад Тячівського району.

 

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

Середньомісячна заробітна плата зросла на 12,1 відсотків

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заборгованість із виплати заробітної плати в районі відсутня

Cередньомісячна заробітна плата працюючих в галузях економіки району у січні-грудні 2013 року склала 2444 грн. Темп росту до відповідного періоду попереднього року становить 110,8 відсотків і є  вищим середньообласного показника на 2,4 відсоткових пункта.

Зростання заробітної плати та дотримання суб’єктами господарювання державних стандартів у питанні оплати праці знаходиться на особливому контролі державної адміністрації. З цією метою систематично проводяться наради-зустрічі при заступнику голови державної адміністрації із суб’єктами господарювання, які виплачують заробітну плату найманим працівникам нижче мінімального розміру.

Крім цього, для відповідного реагування систематично направляються листи головам місцевих рад із зазначенням суб’єктів господарювання, які порушують чинне законодавство з питань оплати праці.

З метою легалізації тіньових доходів суб’єктів підприємницької діяльності та громадян, робочою групою з питань детінізації доходів, легалізації заробітної плати та зайнятості населення спільно з податковими органами та іншими зацікавленими структурами здійснюються виїзди на конкретні підприємства для вивчення ситуації та вжиття можливих заходів впливу.

Для забезпечення дієвого контролю за своєчасною виплатою заробітної плати активізовано взаємодію з правоохоронними та іншими контролюючими органами району.

Як наслідок, за підсумками 2013 року заборгованість по виплаті заробітної плати у районі відсутня.

Протягом 2013 року різними видами державних соціальних допомог скористалося 15890 сімей району, загальна сума нарахувань з початку року становить 168,4 млн.грн.

Потреба в коштах на виплату соціальних допомог постійно зростає. Якщо за 2012 рік виплати становили 138,3 млн.грн., то за 2013 рік – 168,4 млн.грн. або на 21,8 відсотків. більше. Це пояснюється не лише збільшенням кількості одержувачів допомог (на 7 %), але і за рахунок суттєвого збільшення розміру допомоги.

Субсидії на житлово-комунальні послуги надано 2025 особам на загальну суму 1848,5 тис.грн.; на тверде паливо та скраплений газ – 1826 особам на суму 1778,9 тис.грн.

Середній розмір пенсії  на звітну дату становив 1250,21 грн.

При чисельності 36117 пенсіонерів у районі, обсяг видатків склав 541,8 млн.грн., з яких власні надходження до Пенсійного фонду становлять лише 30 відсотків і пояснюється це значною диспропорцією між кількістю працюючих та кількістю пенсіонерів.

Заборгованість зі сплати страхових внесків підприємств району до Пенсійного фонду станом на 01.01.2014 року складає 743,8 тис.грн., з яких 474, 0 тис.грн. – борги економічно-активних підприємств; 102,0 тис.грн. – заборгованість підприємств, що знаходяться в процедурах банкрутства; 167,8 тис.грн. – заборгованість підприємств, в яких відсутні активи для погашення заборгованості. В  порівнянні з 01.01.2013 року заборгованість зменшилась на 217,4 тис.грн.

Заборгованість по єдиному соціальному внеску на звітну дату склала 3418,3 тис.грн. проти 3650,5 тис.грн. за попередній період.

Слід зауважити, що починаючи з жовтня 2013 року намітилася позитивна тенденція по скороченню боргів зі сплати єдиного соціального внеску фізичними особами – підприємцями, борг яких за цей період скоротився на чверть.

З метою погашення боргів податкові вимоги по сплаті  заборгованостей направлені до державної виконавчої служби, а також надіслані та вручені боржникам для самостійного погашення.

 

ЗАЙНЯТІСТЬ ТА РИНОК ПРАЦІ

На ринку праці району продовжується робота з працевлаштуван-ня безробітних

 

 

Річне завдання по  створенню нових  робочих місць перевиконано у 2,2 рази

 

 

 

Активізовано діяльність робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення

Станом на 01 січня 2014 кількість безробітних, зареєстрованих у Тячівському районному центрі зайнятості, склала 898 осіб, що на 623 особи менше у порівнянні з початком 2013 року. Рівень зареєстрованого безробіття становить 0,8  відсотка, що на 0,3 відсоткових пункта менше від середньообласного показника.

Протягом року всього було зареєстровано 6069 безробітних. За сприянням центру зайнятості за звітний період було працевлаштовано на вільні та новостворені робочі місця 2210 осіб, з яких 396 осіб проходили професійне навчання, 21 особам надано одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, 382 осіб брали участь у громадських роботах.

Програму зайнятості населення району в частині створення нових робочих місць перевиконано у 2,2 рази і за звітний період створено 2307 нових робочих місць при річному завданні 1030.

Співвідношення кількості створених нових робочих місць до кількості ліквідованих становить 104,0 відсотків.

З метою забезпечення соціальних гарантій найманих працівників та збільшення податкових надходжень до місцевих бюджетів, робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Тячівського району протягом 2013 року було здійснено 610 перевірок, в ході яких виявлено 603 найманих працівників, які працювали без належного оформлення трудових відносин з роботодавцями. Про порушення трудового законодавства повідомлено керівництво державної податкової інспекції в Тячівському районі, а також рекомендовано роботодавцям терміново усунути порушення та укласти трудові угоди з найманими працівниками. Внаслідок проведеної роботи трудові угоди було укладено із 506 працівниками.

 

РОЗРАХУНКИ ЗА ЕНЕРГОНОСІЇ

ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Забезпечено  понад 100 % оплату  за спожиті енергоносії та житлово-комунальні послуги

Рівень оплати за спожитий природний газ всіма категоріями споживачів становить 101,7  відсотків, населенням – 103,1 відсотків.

Оплата за спожиту електроенергію всіма категоріями споживачів становить 101,0 відсоток, населенням – 100,0 відсотків.

Рівень оплати житлово-комунальних послуг населенням становить 102,7 відсотка. Заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг до початку поточного року зменшилася на 11,4 відсотки.

 

 

ГУМАНІТАРНА      СФЕРА

 

ОСВІТА

 

Вживаються заходи щодо створення умов для здобуття якісної освіти.

 

 

 

 

 

 

 

 

Рівень охоплення дошкільною освітою становить 86 %

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Актуальні питання галузі

 

 

Робота державної адміністрації була спрямована на забезпечення та створення належних умов навчання і виховання дітей та учнівської молоді.

У 2013 році було введено в експлуатацію Тереблянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», розрахований на 330 учнів та 140 дошкільнят.

Загалом, станом на 01 січня 2014 року функціонує 48 дошкільних навчальних закладів, з них 3 навчально-виховних комплекси. Кількість дітей, які відвідують ДНЗ складає 6 542 осіб.

З метою розширення мережі дошкільних навчальних закладів  протягом 2013 року при діючих ДНЗ району було відкрито 13 вікових груп із повним режимом роботи на 325 додаткових місць та 41 група із короткотерміновим перебуванням дітей.

Завдяки вжитим заходам рівень охоплення дітей (від трьох до шести (семи) років) всіма формами дошкільної освіти зріс на 21 відсоток порівняно з попереднім роком і на даний час становить 86 відсотків.

Станом на 01 січня 2014 року в районі нараховується 76 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких навчаються 21 850 учнів.

У системі позашкільної освіти працюють Тячівський районний еколого-натуралістичний центр, Тячівський центр дитячої та юнацької творчості, які відвідують 3 637 дітей та Тячівська дитячо-юнацька спортивна школа, де займаються спортом 915 вихованців.

Здійснювалися заходи по зміцненню матеріально-технічної бази навчальних закладів.

У 2013 році на однозмінне навчання було переведено два класи чисельністю 36 учнів. Проте, актуальним залишається питання переведення дітей на режим роботи в одну зміну, оскільки на даний час 981 дітей шкіл району навчаються у другу зміну.

Протягом  2013 року у галузі  освіти функціонували наступні районні програми:  «Шкільний автобус», «Програма оздоровлення і відпочинку дітей, учнівської та студентської молоді», «Програма підтримки обдарованої спортивної молоді в Тячівському районі», «Програма розвитку позашкільної освіти». На реалізацію даних програм було використано 838,6 тис.грн.

Здійснюється реалізація національного проекту «Відкритий світ». Десять загальноосвітніх навчальних закладів пройшли всі етапи реєстрації, анкетування в проекті та користуються презентаціями та розробками, які є на сайті проекту.

З метою осучаснення навчально-виховного процесу у всіх загальноосвітніх навчальних закладах І- ІІІ ступенів та 80 відсотків І - ІІ ступенів забезпечено доступ до глобальної мережі Інтернет. Всі школи підключено до інформаційної системи управління освітою (ІСУО). Продовжується виконання Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес інформаційно - комунікаційних технологій. Створено веб-сайти в 32-х загальноосвітніх навчальних закладах, 8-ми дошкільних навчальних закладах та 3-х позашкільних навчальних закладах освіти.

Актуальними є на сьогодні такі проблемні питання:

-необхідність розширення мережі дошкільних навчальних закладів;

-зміцнення навчально-матеріальної бази закладів і установ освіти, створення більш економних систем опалення приміщень;

-недостатня кількість кваліфікованих кадрів з окремих видів дисциплін;

-недостатність наявної матеріальної бази для проведення навчально- тренувальної роботи, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спортсменів за окремими видами спорту; невідповідність сучасним вимогам кількості та оснащеності спортивних споруд, особливо в сільській місцевості та за місцем проживання; відсутність належної кількості плавальних басейнів у районі.

 

 

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Демографічні показники позитивні.

Видатки на галузь охорони здоров’я за 2013 рік склали 90 807,0 тис.грн., що на 307 тис.грн. більше, ніж у попередньому році.

Основну питому вагу у структурі видатків становить виплата заробітної плати – 83 відсотки. Придбання медикаментів – 3,7 відсотки, продуктів харчування - 2,0 відсотки тощо.

Витрати бюджетних коштів на 1 жителя склали 522,68 грн. (в попередньому році 522.8 грн.).

Протягом 2013 року в галузь охорони здоров’я було залучено кошти з альтернативних джерел фінансування у сумі 840, 9 тис.грн., що в розрахунку на одного мешканця  становить 4,84 грн. (в попередньому році 3,63  грн.).

З місцевого бюджету було використано кошти у сумі 2543,3 тис.грн на забезпечення виконання  районних програм, а саме:

-«Програма медикаментозного забезпечення окремих груп населення, що підпадають під дію Постанови КМУ від 17 серпня 1998 р. №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями  захворювань на 2012-2016 роки» - 1 149,3 тис.грн.;

-Програма «Цукровий діабет» - 616,8 тис.грн.;

-«Програма медикаментозного забезпечення хворих, яким проводиться замісне діалізне лікування» - 349,6 тис.грн.;

-«Програма медичного забезпечення ветеранів війни та прирівняних до них по пільгам» - 181,3 тис.грн.,  (також 168,5тис.грн – кошти з обласного бюджету);

-«Профілактика, діагностика та лікування злоякісних новоутворень у населення району» - 246,3 тис.грн.

Крім цього, за рахунок коштів обласного та державного бюджетів отримано медикаменти для  забезпечення реалізації семи програм на загальну суму 4532,9 тис.грн.

Продовжується реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. У рамках зазначеного проекту протягом 2013 року отоварено рецептів на суму 554,1 тис.грн.

Вживалися заходи по зміцненню матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я.

За 2013 рік народжуваність у районі склала 15,13 проміле, смертність 10,1 проміле. Позитивний приріст становить +5,03 проміле.

Показник малюкової смертності становить 9,06 проміле.

Вікова структура перинатальних втрат та малюкової смертності наступна: рівень мертвонароджуваності – 8,68 проміле, перинатальна смертність – 12,07 проміле, неонатальна  - 5,66 проміле, постнеонатальна смертність немовлят – 3,4 проміле.

 

Рейтингова оцінка

За підсумками 2013 року район значно покращив позиції  рейтингової оцінки

За підсумками 2013 року Тячівський район  значно покращив позиції  в рейтинговій оцінці результатів діяльності районів області та  посів 3-е місце проти 8-го за 2012 рік.

 

За оцінкою результатів діяльності районів і міст області район зайняв 5-е загальне місце серед 18-и адміністративно-територіальних одиниць області проти 8-го за 2012 рік.

При цьому, за сферою «Споживчий ринок» маємо 3-є місце в області. Прийнятну позицію район займає за сферою «Економічний розвиток», а також за сферами «Житлово-комунальне господарство», «Рівень злочинності» і «Населення та ринок праці» по яких маємо 6-е місце.

У розрізі показників, по яких здійснювалася рейтингова оцінка вищими середньо обласного рівня є 23 із 41. При цьому, по 12-и показникам маємо 1-5 місця в області, а за трьома показниками район посідає найвище 1 місце в області.

 

 

Поряд з цим, в районі є достатньо невикористаних резервів і робота державної адміністрації, районних служб та органів місцевого самоврядування повинна бути спрямована на більш ефективне використання наявних ресурсів та виконання заходів направлених на стабілізацію розвитку економіки району, поліпшення життєвого рівня населення  та розвиток соціальної сфери.

 

 

 

 

 

Друк PDF

Розробка сайту - RED WEB DESIGN (Соловйов Михайло)