Бер 22
Нещодавно новим головою Тячівської районної державної адміністрації призначено І.В.Бринзяника. Представляти Івана Васильовича нема потреби – завдяки багаторічній діяльності в кооперації та громадській активності він відомий широкому загалу. Тож наша розмова про перші кроки роботи на новій посаді та оцінки ситуації, що склалася в районі на даний час.  
   - Іване Васильовичу, як сприйняли своє призначення на посаду голови Тячівської районної державної адміністрації?
- За останні 5-6 років, коли мова йшла про призначення у Тячівському районі, моя кандидатура знаходилась десь у запасі, і було відчуття, що може колись запропонують цю посаду і мені. Але вона ніколи не була для мене самоціллю, і я не робив якихось кроків, щоб її отримати.
   - Таке рішення для Вас є позитивним? 
- Якщо б мені довелося відповідати на це запитання у перші дні призначення, то однозначно, що - так. А тепер, коли пройшло вже майже два місяці, скажу: не так все просто, як нам здається. Легше давати настанови збоку, чим їх виконувати. Точніше, я знав, що буде важко, однак не очікував, що настільки. Район великий, проблем у ньому багато - особливо тепер, коли відбувається процес реформування багатьох галузей.  
   - Напередодні Ви їздили на зустріч з Президентом України В.Ф.Януковичем. Про що йшла розмова?
- Це була співбесіда з новопризначеними головами районних адміністрацій. Нас було близько 30 чоловік, Президент приділив нам півтори години свого часу, хоч такі зустрічі в основному тривають не більше 30 – 40 хвилин. В офіційній частині дав настанови, що і як треба робити для вирішення завдань соціального та економічного розвитку районів. Говорив про всі проблеми держави та регіонів, які дуже добре знає. Це і реформування медицини, і зайнятість населення, і пенсійні виплати, і стан доріг тощо.
   - Які конкретні настанови отримали голови адміністрацій від Президента?
- Владі потрібно повернутися обличчям до людей – треба вивчати проблеми громади і по максимумі їх вирішувати. В особі голів адміністрації Президент вбачає свою присутність, своє «я» на місцях. Тож чекає на зворотній зв'язок – пропозицій щодо соціально - економічного розвитку району, області, держави для покращення благополуччя населення.
   - Настрій у нашого Президента оптимістичний? 
- Знаєте, він розповів про ті труднощі, які йому довелося долати, коли очолив пост Президента. Як приймав рішення про проведення Євро, який це дало результат для України. Адже завдяки чемпіонату про нас заговорили у світі, це підняло престиж країни. Президент визнає, що не все так легко і просто, усім потрібно дуже багато працювати, аби досягти у державі змін на краще.      
   - Яке враження справив на Вас Віктор Янукович не як Президент, а як людина?
- Не лише я, а й всі присутні, вийшовши із залу, задали питання : «А чому такого Президента не показують по телевізору – простого і доступного ?». Насправді Віктор Федорович дуже відкритий і щирий у спілкуванні та у своєму ставленні до інших.
   - Іване Васильовичу, раніше Ви вже працювали в адміністрації заступником. Після цього в інтерв’ю газеті «Тячів» сказали, що адміністративна робота не для Вас. Ви змінили свою точку зору?
- Я й тепер кажу, що адміністративна робота тяжка. До того ж в ній є один великий мінус – ти втрачає абсолютну свободу та починаєш належати вже не собі, а обставинам, коньюктурі, громаді. І не завжди отримуєш результат, який очікуєш, адже він залежать від багатьох чинників, на які іноді ти не впливаєш. Втім, якщо взявся за справу - маєш її виконувати. Така моя позиція.
   - Будучи головою правління райспоживспілки, Вам довелося буквально рятувати районну кооперацію від занепаду. А як оцінюєте стан соціально-економічного розвитку району на сьогодні?
- Є проблеми, вирішення яких не залежать від місцевої влади, вони загальнодержавні. На жаль, ми дуже пізно зрозуміли свою помилку, коли знищили заводи, які давали імпульс нашій економіці. Їх варто було перепрофілювати, і на сьогодні ми б мали поступлення в бюджет та збережені робочі місця. Сільське господарство на той час - не лише колгоспи й земля, а також переробні промисли: швейні цехи, мармурові кар’єри, цегельні та консервні заводи. Саме такі профільні сфери господарювання потрібно було зберегти, чи передати у приватну власність, однак не руйнувати. Чимало проблем маємо у сфері освіти, для прикладу - це і відсутність тих же спортивних майданчиків. Незадовільним є надання медичних послуг населенню, що треба вирішувати. А якщо говорити про екологію, то самі бачите, наскільки засмічені населені пункти району. Саме тому з боку влади йде налагодження співпраці з бізнесом щодо їх участі у вирішенні тих чи інших проблем. Створення сприятливого середовища для розвитку підприємництва, стимулювання ділової ініціативи, зміцнення позицій малого та середнього бізнесу є одним із пріоритетних завдань роботи райдержадміністрації. В той же час є суттєві упущення місцевої влади. Для прикладу, чомусь у нас не прижився туризм, який непогано розвивається у тому ж Свалявському та Міжгірському районах, хоч природа у нас не гірша.
   - Чого не скажеш про дороги, які, не витримують ніякої критики …
- Але вони не завжди були такими! Нині дороги погані і в цих районах, однак турист туди йде, а до нас чомусь - ні. Хоч перші зміни вже є – це бази відпочинку у с.Великий, Усть – Чорній, В.Угольці. Маємо чудові полонини, унікальну дикоростучу флору, якої не зустрінеш в інших куточках Карпат! Наша проблема у нестачі інформації. Потрібно більше популяризувати район - місця для відпочинку, гостинність, культуру та національні традиції. І звісно - створювати всі умови для туристичної привабливості: ремонтувати дороги, будувати інфраструктуру, прибрати врешті-решт сміття…
   - Природничий потенціал, на мій погляд, взагалі недостатньо використовується. Чи не так?
- Ми багаті лісами, однак чомусь не займаємось переробкою, виробництвом меблів. Не лише наш район, а й загалом Закарпаття, втратило цю галузь. А візьмімо садівництво, яким колись славилась Тячівщина, що тепер маємо? Повний занепад. Хоч колись наші яблука возили за межі області та країни. Такі сфери діяльності потрібно б відроджувати, адже вони живили нашу економіку, створювали добробут населення.
   - Які першочергові завдання як голова адміністрації Ви для себе поставили?
- Найперше - це вивчити ситуацію в районі і створити команду. Розумію, якими б не були благими наміри, сам ти нічого не вдієш - потрібні однодумці.
Маємо шукати інвесторів, які б створювали робочі місця. На сьогодні майже 70 % наших працездатних людей задіяні на сезонних, тимчасових, виїздних роботах. Ми прекрасно розуміємо, що без зайнятості не буде поповнення бюджету, соціально-економічного розвитку, благополуччя населення. На сьогодні вже розроблено новий сайт РДА, де буде надаватися більше інформації про інвестиційну привабливість нашого району.
Буде продовжено розпочату газифікацію району, найближчим часом підключимо газ у ряд населених пунктів, де ця робота вже на завершенні. Наступне важливе питання – це екологія. Мусимо думати як вирішити проблему засміченості території із залученням інвестицій та новітніх технологій. На часі – реформування медицини, яке вже розпочалося і проблем тут вистачає. Це стосується й інших галузей району, про що надалі більш детально повідомлятимемо у ЗМІ.
   - Іване Васильовичу, Ви вже маєте заступників. За якими критеріями вони обрані?
- Не хочу нікого образити, однак «лава запасних» у нас не така уже й велика. Якщо б обирати із тих, хто хоче тут працювати, то кандидатур було б багато. Однак, якщо дивитися наскільки людина зможе виконувати поставлені перед нею завдання, то вибір не такий уже й великий. Тому у першу чергу ставилося питання професійності, як цю людину сприйме громада, і наскільки вона зможе працювати у команді.
   - Політичні амбіції Ви відкинули назад?
- Влади без політики не буває. І я як голова адміністрації являюся першим заступником голови районної організації Партії регіонів, тож безперечно команда буде працювати і рахуватися з фракцією у районній раді, яка має своє бачення соціально-економічного розвитку району. Ми несемо відповідальність за виконання всіх тих завдань та ініціатив, які поставив перед нами Президент України В.Ф.Янукович, Уряд та правляча партія. Також ми відкриті до співпраці з усіма політичними силами у районі, діяльність яких спрямована на розвиток громад.
   - Нещодавно Ви повернулися зі столиці. Що це була за поїздка, і з ким з    урядовців чи політиків вдалося зустрічатися?
- Це були навчання, які проходять усі новопризначені голови адміністрацій. Перед нами виступало чимало представників з Адміністрації Президента та Уряду, Зокрема і Міністр охорони здоров’я Р.Богатирьова. Щодо ділових зустрічей, то вдалося їх провести з керівництвом Нафтогазу України, з якими досягнуто домовленість про фінансування і продовження газифікації району. Також налагоджено контакт з Українським фондом соціальних ініціатив при Президенті України.
   - І що це за фонд?
- Він інвестує кошти у розвиток соціальної інфраструктури – школи, дитсадки, спортзали. Налагоджуємо співпрацю, і можливо на наступний рік нам вдасться отримати перші кошти.
   - Які ще з’явилися контакти, угоди?
- Також вдалося зв’язатися з Агентством енергоефективності, яке займається впровадженням енергозберігаючих технологій. З ними вже є домовленість щодо переведення деяких наших соціальних об’єктів, зокрема у Дубовому, на альтернативний вид палива – паллети. Уявіть собі, що щороку на опалення природнім газом лише навчальних закладів ( школи та дитсадки) витрачаємо майже 8 млн. грн. Це дуже велика сума, тож маємо думати про впровадження новітніх технології. А це і можливе розміщення сонячних батарей, і вітряків, і використання гідроенергетики, адже у нас достатньо водних ресурсів. Так що перші напрацювання у цьому напрямку вже є.
   - А з новообраними депутатами Верховної ради із Закарпаття Ви не бачились у Києві, не просили у них допомоги у вирішенні якихось питань?
- На той час Верховна Рада не працювала і, чесно кажучи, таких намірів не було. Однак, про що я уже говорив, до співпраці будемо залучати депутатів усіх рівнів. Найближчим часом плануємо провести зустріч з обласними депутатами, хочемо викласти своє бачення вирішення проблем у районі і почути їх думки та отримати підтримку.
   - Можете залучитись підтримкою і народного депутата Василя Петьовки, не спробували з ним зв’язатися?
- Поки що ні, однак ми відкриті до діалогу. І будемо раді, якщо діяльність народного депутата В.Петьовки буде спрямована на соціально-економічний розвиток Тячівщини. Запрошуємо до співпраці усіх, кому не байдужа доля району.
   - Дякую за розмову, успіхів Вам у всіх починаннях!
 
Інтерв’ю вела Любов Немеш 

 

 

 

Друк PDF

Розробка сайту - RED WEB DESIGN (Соловйов Михайло)