• ---

  На Закарпатті підсумували результати транскордонного співробітництва і намітили плани на найближчу перспективу

  21 березня вс.Нижнє Солотвино Ужгородського району у комплексі«Деренівська купіль»відбулась міжнародна заключна конференція програми «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна»на 2007-2013 рр.

  У її роботі взяли участь представники національних, регіональних та місцевих органів влади чотирьох країн та отримувачі грантів-бенефіціари з державного та приватного секторів.
      Відкрив конференцію голова Спільного Технічного Секретаріату ПрограмиАронСокач. Від імені Органу Управління Програми з вітальним словом виступив його голова,заступник Державного секретаря з питань регіонального та транскордонного економічного співробітництва Міністерства закордонних справ та торгівлі УгорщиниПетер Кіш-Парціу. Посадовець відзначив важливість функціонування інструменту Європейського Сусідства і Партнерства для всіх чотирьох країн-учасниць і зазначив, що фінансова підтримка транскордонної співпраці з фондів ЄС є додатковим стимулом у нівелюванні диспропорцій у розвитку прикордонних територій та активного зростання соціально-економічних показників діяльності регіонів.  
  Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, вітаючи учасників конференції, повідомив, що проекти, які були реалізовані в області у 2007-2013 роках стали доброю інвестицією у збереження культурної спадщини нашого краю,розвиток туризму, підприємництво, охорону здоров’я,безпеку населення, управління водними ресурсами та збереження лісу.Загалом уЗакарпатській області було втіленопонад 80 проектів намайже 26 млн євро.
  У 2017 році відбулися дваконкурси проектів вже нового періоду Програми на 2014 – 2020 роки.Планується реалізація п’яти великихінфраструктурнихпроектівна суму понад 10 млн євро.Зокрема, заплановано модернізацію дороги між нашою областю і Пряшівським краєм Словаччини,будівництво полігону твердих побутових відходів і заводу з переробки сміття в с.Яноші Берегівського району,будівництво дамби і берегоукріплення на р.Тиса, збереження лісів у прикордонній зоні зі Словаччиною,співпраця у сфері інформаційних технологій з Угорщиною. Також передбачено реалізацію 25-ти малих проектів на суму майже 9 млн євро.
  Керівник краю запевнив присутніх, що реалізацію всіх проектів візьме під свій особистий контрольі побажав учасникам конференції плідної роботи таспівпраціна благо жителів наших країн.