Тереблянські геотермальні води

2019-07-09 16:28:22

Мета пропозиції: розкрити туристично-рекреаційний потенціал об’єкту з метою залучення інвестицій для використання термальної води в лікувальних цілях, а також створення санаторно-курортної зони в с. Теребля.

Опис: родовище знаходиться на території с. Теребля, на рівній незабудованій місцевості. Тепловий потенціал родовища був вивчений в 1997-1998 рр. в процесі буріння свердловини «Теребля 6», основною метою якої були пошуки родовища нафти та газу. Виконане в процесі буріння, поінтервальне випробування показало, що на глибинах 2009-2240 і 2300-2354 м. виявлені прояви термальних вод, дебети яких, відповідно склали 83 м³/добу і 500 м³/ добу, а мінералізація – 131 г/дм³. Обсяг родовища складає понад 27 тис³ із тепловим потенціалом 44,6 МВт. Мінеральні води свердловини з високим вмістом солі відносяться до метанового, йодобромного, борного, хлоридного, натрієвого та високотермально розсолу. Температура місцевих гейзерів - 89 С, що значно вище ніж у знаменитих ісландських.

Основні завдання:
• Будівництво двох відкритих басейнів та двох критих з прісною водою, які б обігрівалися за рахунок термальної води;
• Будівництво приміщення на 15-20 ванн, для використання у лікувальних цілях соляної ропи;
• Приміщення для виготовлення та розфасовки лікувальних солей ;
• Придбання обладнання для викачки термальної води;
• Будівництво системи теплообміну;
• Будівництво закладів харчування;
• Створення мережі торгівельних закладів по продажу сувенірів, спортивного та туристичного інвентарю, товарів повсякденного споживання.

Майнові права на землю: Для реалізації проекту відводиться земельна ділянка площею 1,5-2 га із земель запасу Тереблянської сілської рад.Aim of project proposal: the development of tourism and recreation in the area by attracting investments in creating of a health spa resort zone in Tereblya village with the use of thermal water with its healing qualities for therapeutic purposes.

Project description: the deposit of thermal water is situated on a flat unbuilt area. Volume of this deposit is more than 27,000 cubic meters of water with heat capacity 44,6 MW. The first study of thermal waters took place in 1997-1998 during the oil and gas drilling on “Tereblya 6”. The interval test completed during the drilling indicates that at depths 2009-2240 m and 2300-2354 m there are signs of thermal waters with the flow rates, respectively, 83 m³/day and 500m³/day and with mineralization – 131 g/dm³ and 142g/dm³. The Mineral water of the deposit is related to methane, iodine-bromine, bromine, chloride, sodium groups of water and to a high thermal brine. The temperature in local geyser is 89 degrees which is significantly higher than in the famous Icelandic geysers.

Project aims:
• Construction of two indoor and two outdoor swimming pools heated by thermal water;
• Building of the premises large enough to accommodate 15-20 bath tubs for medical purposes;
• Premises for the production of medical salts;
• Purchase of thermal water pumping equipment;
• Construction of the heating system;
• Building premises for shops, cafeterias, restaurants etc.;
• Building of a network of commercial establishments for souvenirs, sports and tourist equipment, goods of daily use.

Property rights for the land: the 1,5-2 hectares of Tereblya village lands will be given in property or for a rent for at least 50 years.