Гірськолижний комплекс «Руська Мокра»

2019-07-09 16:33:24

Мета пропозиції: побудова сучасного гірськолижного комплексу та розвиток зимового виду відпочинку в регіоні.

Опис: побудова сучасного гірськолижного комплексу в урочищі «Скорохуватий» в с. Руська Мокра, найбільшим сніжним місцем Закарпаття, де сніг лежить у середньому 178 днів, а сніговий покрив 116 днів, це зумовлено специфікою розташуванням села серед гірських хребтів, які суттєво затіняють територію села від прямих сонячних променів, при побудові гірськолижного комплексу є можливість розміщення системи канатно-крісельних витягів від вул. Миру на полонину Красна. Орієнтовною довжиною витягів 1000 м, 500 м, 500 м та сукупною пропускною здатністю 600 осіб на годину. Привабливим фактором для шанувальників гірськолижного відпочинку і зимових видів спорту є те, що лижні траси знаходитимуться на висоті 1492 м над рівнем моря.

Основні завдання:
• Будівництво білля підніжжя полонини сучасного готельного комплексу;
• Встановлення гірськолижних підйомників від вул. Миру до полонини Красної;
• Розробка та маркування туристично-спортивних маршрутів: лижних, пішохідних, екологічних;
• Будівництво закладів харчування;
• Створення мережі торгівельних закладів по продажу сувенірної продукції, спортивного та туристичного інвентарю, товарів повсякденного споживання;
• Освітлення гірськолижних трас;
• Капітальний ремонт під’їзної дороги;
• Будівництво високовольтної лінії електропередач.

Майнові права на землю: для реалізації проекту відводиться земельна ділянка площею 1 га із земель запасу району.

Aim of project proposal: building of a modern skiing complex and the development of winter tourism in the region.

Description: construction of a modern skiing resort in the mountain valley «Scorokhuvatiy» in the village Ruska Mokra, which is the snowiest village in Zakarpattya, with the snow cover of 178 days per year, this is due to the location specifics of the village, whom is located among the mountain ridges, which essentially overshadow the territory of the village from direct sunlight. In these location there is possible to place chair lifts starting from the Myru Street and ending on the mountain valley «Krasna». The estimated length of 1000 m lifts, 500 m and total length of ski runs 5000 m and 30 m wide with approximate capacity of 600 people per hour. Another attractive factor for the alpine skiing fans is the fact that skiing slopes will be situated 1492 m above sea level.

The main objectives:
• building of a modern hotel complex at the foot of mountain valley
• installation of ski lifts from Myru Street to mountain valley Krasna
• development and marking of the sport tourist routes: skiing, walking/hiking, environmental
• construction of the dining facilities
• crating a network of commercial establishments for sale of souvenirs, sports and tourist equipment, goods of daily consumption
• instalment of the ski slopes lighting
• major revamp of the road leading to the resort
• construction of the high voltage power line.

Land ownership: for the realization of the project a land plot of 1 hectare will be allocated from the district land reserve.