• Новини / Суспільство

  Щорічна разова грошова допомога для закарпатських ветеранів. Яка вона?

  Щорічна разова грошова допомога для закарпатських ветеранів.
  Яка вона?
  Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасники бойових дій мають право на щорічну разову грошову допомогу, яка повинна виплачуватись до 5 травня у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України. На 2018 рік цей розмір встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018р. № 170.
  Зокрема, передбачено:
  - для учасників бойових дій - 1265 гривень;
  - для осіб з інвалідністю внаслідок війни:
  - I групи - 3685 гривень;
  - II групи - 3265 гривень;
  - III групи - 2845 гривень;
  - для членів сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, які не одружилися вдруге, - 630 гривень.
  Куди звертатись, якщо таку допомогу не отримано?
  У 2018 році виплату разової грошової допомоги здійснює Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних державних адміністрацій, які розподіляють їх між районними та міськими органами соціального захисту населення. Районні, міські органи соціального захисту населення перераховують кошти через відділення зв'язку або установи банків на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання).Таким чином, у разі виникнення проблем з отриманням разової грошової допомоги, учасникам бойових дій необхідно звертатись до структурних підрозділів обласної та районних державних адміністрацій або виконкомів міських рад з питань соціального захисту населення. Крім того, громадяни можуть звернутися за телефоном 0 800 213 103 до Єдиного контакт центру системи безоплатної правової допомоги (цілодобово та безкоштовно у межах України).
  Начальник управління державної реєстрації
  нормативно-правових актів, правової роботи та
  правової освіти ГТУЮ у Закарпатській області           Валентина Хаща