• Новини / Актуальне / Суспільство

    Усиновіть дитину, подаруйте їй нову родину!    Родина – яке близьке та зрозуміле для нас слово. Ми з дитинства відчуваємо материнську ніжність та тепло, батьківську допомогу та мудре слово. Та є діти,
    які недобровільно позбавлені цього почуття. І хто виріс у рідній сім’ї, тому важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків. Вони позбавлені любові та піклування та один на один постають перед життєвими труднощами. Відсутність батьківського тепла, маминої колискової на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – усе це є життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Ці діти живуть в інтернатах, мають одяг та їжу, влітку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але єдине – їх ніхто не чекає, і нікому пожалітись про забите коліно чи успіх у спортивних змаганнях. Саме тому наша держава підтримує  розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме усиновлення, встановлення опіки та піклування, створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, впроваджує послугу патронату над дитиною, яка опинилася у складних життєвих обставинах, наставництво над дитиною, яка проживає у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей.

    Діти - це наше майбутнє, і не важливо чи то твоя рідна дитина, чи просто маленька особистість, яка хоче відчути твою підтримку та часточку любові. Ми повинні пам’ятати, що для щастя цих дітей потрібно так мало: добре слово, привітна посмішка і надія на краще майбутнє.
    Усиновлення – прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини проводиться в її інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
    Прийомна сім'я - це сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
    Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи біологічних дітей сім’ї.
                Діти у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховуються до 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі І-ІV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.
                Прийомні батьки та батьки-вихователі щомісячно отримують державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.
                Одному з прийомних батьків або батьків-вихователів виплачується грошове забезпечення, яке становить 35 % від розміру соціальної допомоги на дитину.
    З листопада місяця минулого року з державного бюджету надається субвенція на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для дитячих будинків сімейного типу з метою розвитку сімейних форм виховання.
                Одним із державних пріоритетів на найближчі роки є запровадження послуги патронату над дитиною. Отже, Патронат над дитиною -  це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
    Розвитку цієї соціальної новації сприяє державна підтримка, а саме патронатний вихователь отримує щомісячно грошове забезпечення яке становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб  та  два прожиткових мінімуми  для дітей відповідного віку на місяць. Соціальна допомога виплачується на кожну влаштовану дитину в сім’ю патронатного вихователя.
                В нашій країні дуже багато дітей, які мріють про маму і тата. Саме Ваша сім’я може стати для прийомної дитини осередком любові і тепла, якого вона прагне... І саме Ви навчите її більше усміхатися, любити людей і бути щасливою. І Ваш вчинок зробить цей світ добрішим...
    Ми віримо, що Ви чуйна та щира людина і доля дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування не байдужа Вам.
    Зважтеся на цей крок! Ваша дитина на вас чекає.
    За додатковою інформацією звертайтеся за нижче вказаною адресою:
    Тячівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тячівської районної державної адміністрації м. Тячів, вул. Незалежності, 30, каб. 113 або за телефоном: 3-30-46.