• Новини / Заходи / Освіта / Головне

  На Закарпатті готуються до VIІ засідання Змішаної Українсько-Румунської комісії з питань захисту прав нацменшин

  У п'ятницю 30.12.18 перший заступник голови Тячівської державної адміністрації Михайло Полажинець взяв участь в засіданні круглого столу „Актуальні питання забезпечення прав представників румунської національної меншини в Закарпатській області”, який відбувся в Середньо-Водянській ЗОШ І-ІІІ ст. Рахівського району. 

  Серед учасників  також представники облдержадміністрації  - заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації А. А. Штерр, начальник управління  зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва облдержадміністраціїР. В Мойш - Шіман, начальник управління національностей та релігій облдержадміністрації Й.Й.Резеш. 
  А також керівники відповідних підрозділів Тячівської та Рахівської райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування місць компактного проживання представників румунської спільноти, загальноосвітніх навчальних закладів з румунською мовою навчання, громадських організацій румунської національної меншини  двох районів. Участь в засіданні круглого столу взяв також консул Румунії в Солотвині Габріел Нікола та інші. 
  Мета  даного зібрання: підготовка до проведення VIІ засідання Змішаної Українсько-Румунської комісії з питань забезпечення  прав осіб, що належать до національних меншин, яке відбудеться 10-11 грудня в м. Бухарест. 
  Учасники обговорили питання щодо участі румунської національної спільноти у транскордонному співробітництві,  забезпечення освітніх та культурних потреб представників національної меншини та інших прав румунської спільноти Рахівського  й Тячівського району. За результатами зібрання прийнято відповідні рекомендації та пропозиції, які будуть використані у підготовці до проведення запланованого засідання Змішаної Українсько-Румунської комісії.
  Прес-служба Тячівської райдержадміністрації