У Тячеві відбувся районний огляд-конкурс вертепів та колядницьких колективів «Вертеп – 2019», фестиваль «Червене вино»

2019-01-10 13:04:34
У середу 9 січня 2019 р, в Тячеві  на площі Поштовій, відбувся районний огляд - конкурс вертепів та колядницьких груп «Вертеп-2018», фестиваль «Червене вино» та  конкурс малюнків на різдвяну тематику.

Цьогоріч традиційне колоритне дійство, започатковане на Тячівщині ще у 1991 році, вкотре зібрало колядників та виноробів з усіх куточків району.  Розпочалося воно урочистою  ходою учасників свята центральною вулицею міста до районного будинку культури, де вже були представлена виставка вин кращих виноробів Тячівщини. 
Ведучі  запросили на сцену господаря свята – начальника відділу культури РДА Василя Гудака та поважних гостей - в.о.голови Тячівської райдержадміністрації Михайла Полажинця, голову Тячівської райради Івана Фабриція, секретаря Тячівської міської ради ОТГ Івана Крічфалушія, керівника апарату РДА Богдана Макусія, начальника відділу Василя Калинича, які привітали учасників та присутніх дійства. 
-Це чудова традиція влаштовувати такі різдвяні фестивалі та конкурси, адже вони насамперед утверджують та популяризують красу народних звичаїв та традицій. – підкреслив в.о.голови Тячівської РДА Михайло Полажинець.
 Зрештою, стартувало фестивальне дійство: журі оцінювало винну продукцію, виготовлену за власними рецептами господарів з різних населених пунктів Тячівщини. Це завдання було не з легких, адже членів комісії пригощали не лише ароматними винами, а й різноманітними міцними настоянками: яфинівкою, слив’янкою та іншими традиційними закарпатськими напоями.
 Тим часом на сцені лунали веселі колядки у виконанні колядницьких та вертепних колективів клубних закладів та шкіл мистецтв району.Цього року у огляді-конкурсі колядницьких колективів "Вертеп-2019" взяли участь 23 колективи.
 Зрештою були визначені переможці конкурсу. У номінації «Різдвяний малюнок» призові місця здобули учні відділів образотворчого мистецтва дитячих шкіл Тячівщини: третє місце - Дубівська ДШМ, друге місце - Ганичівська ДШМ, перше місце - Углянська ДШМ.
 Серед виноробів третє місце зайняли учасники з сіл Округла, та Нересниця, на другому місці – с.Теребля. Перше місце віддали справжнім знавцям виноробної справи з села Тересва. 
 Серед колядницьких колективів третє місце посіли колядницькі колективи Нересницького БК (керівник Марія Гасинець), та Новобарівського БК ( керівник Валентина Лар), друге місце колядники з с. Руське Поле. Перше місце заслужено отримала Нересницька ДШМ (керівник Алла Горзов).
 Серед вертепних груп третє місце розділили будинок культури с. Біловарці (керівник Володимир Брай), та сільський клуб с. Тисалово (керівник Маряна Грись), друге місце Буштинська ДШМ (керівник Тамара Штремпель), перше місце заслужено отримав вертепний колектив клубу с.Тарасівка (керівник Іван Мацола). 
 Призери та переможці були відзначені грамотами та матеріальними заохоченнями від оргкомітету. Але найголовнішою нагородою для них були оплески вдячних містян та гостей, котрі не були пасивними глядачами - смакували вином та жили різдвяним настроєм
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації 

Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:15
П’ятниця - 08:00 - 16:00