Коляди на всі лади: в Ужгородському скансені демонстрували різдвяні традиції Закарпаття (+ ФОТО)

2019-01-15 09:16:42
У суботу, 12 січня, в обласному музеї народної архітектури та побуту вкотре відбувся фестиваль «Коляди в старому селі». Самобутні обряди, звичаї, колядки та щедрівки до обласного центру привезли усі райони Закарпаття.
Сьогодні Ужгородський скансен звучав різдвяними піснями усіх етносів, що мешкають у нашому багатонаціональному краї. А колорит бетлегемщиків вражав різноманітністю образів – від ангеликів до добродушної нечисті.
– З-поміж усіх християнських свят у Різдва є своя особливість – це велика кількість народних традицій, – зазначив під час фестивалю голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. – Одна із найголовніших – коляда. Маленька розповідь про велику подію – народження Спасителя. Різдвяні дні – це чудовий час і привід побажати, щоб для кожного з нас горіла Віфлеємська зірка, щоб ми будували своє життя на християнських цінностях. І тоді все буде гаразд у нас, у наших сім’ях, в країні.
Разом із обрядовою частиною учасники фестивалю демонстрували присутнім традиційний побут і різдвяну гостину. Ця частина фестивалю оселилася у збережених старовинних будиночках з усіх куточків області.
Передувала «Колядам у старому селі» коляда на площі Народній, де на головній сцені Міжнародного фестивалю «Василля» виступали колядницькі гурти з Міжгірщини та Рахівщини. А потім центральною частиною Ужгорода рушила яскрава хода бетлегемщиків, сповіщаючи, що Закарпаття відзначає світлі зимові свята.
Вже завтра верховинські колядки звучатимуть у смт Ясіня, де у рамках святкування сторіччя Гуцульської Республіки пройде фестиваль «Велика гуцульська коляда».
Фотогалерея - https://carpathia.gov.ua/fotogalereya/kolyady-na-vsi-lady-v-uzhgorodskom...
Остан

Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:15
П’ятниця - 08:00 - 16:00