На Тячівщині, через високий рівень захворюваності на ГРВІ та кір, введено карантин

2019-01-17 16:31:27
Сьогодні, 17 січня 2019 р, в Тячівській райдержадміністрації відбулося засідання районної державної надзвичайної протиепідемічної комісії щодо ситуації із захворюванням ГРВІ та кір.  

Провів засідання головуючий, перший заступник голови РДА  Михайло Полажинець. Засідання відбулося  за участі голови Тячівської райдержадміністрації Василя Дем'янчука та голови районної ради Івана Фабриція. А також керівників структурних підрозділів РДА, зокрема начальника відділу охорони здоров'я Євгенія Шелевера, директора Центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяни Лебедєвої, директора Тячівської районної філії ДУ "ЗОЛЦ МОЗ" В.Молнара, керівників медичних закладів району. 
Відтак було зазначено, що протягом останніх тижнів в районі зафіксовано тенденцію до зростання кількості хворих на ГРВІ, особливо серед дитячого населення, через що в закладах освіти спостерігається динамічне збільшення відсутності учнів на навчанні.  На думку присутніх членів комісії, ситуація, через ускладненні погодні умови, тільки погіршуватиметься. 
Так, станом на 17.01.19 р в районі зафіксовано найбільший спалах захворюваності на ГРВІ в таких населених пунктах: смт.Дубове - 113, с. Нересниця -63, сЛопухово - 76, м.Тячів -47. Загалом, в епідемічну ситуацію втягнуто практично всі населені пункти району.  
Вже з початку року в Тячівському районі зареєстровані 102 випадки захворюваності на кір, серед яких 72 дітей та 24 учні загальноосвітніх шкіл. Найбільше випадків в смт. Дубове,с. Лопухово, смт.Тересва, с.Терново, м.Тячів, с.Вільхівчик. 
З інформації наачльника управління освіти Марії Думнич за даними директорів шкіл, станом на 17.01.19 р у ЗОШ району відсутні 1194 учнів, які хворіють на распіраторні захворювання. 
Як наголосив голова Тячівської державної адміністрації Василь Дем'янчук, враховуючи моніторинг, потрібно вжити більш радикальних заходів щодо недопущення подальшого розповсюдження ГРВІ та корі, яким і є  карантин.   
У підсумку прийнято рішення рекомендувати призупинити навчання в школах та виховний процес у садочках  з 18.01.2019 по 01.02.2019 (включно).  
Доручено медичним працівникам провести дворові обходи для уточнення статистичних даних щодо кількості хворих  Після чого буде проведено аналіз ситуації протиепідеміологічною комісією, засідання якої призначено на наступний тиждень.
Також медикам району рекомендовано активізувати профілактичні заходи і зокрема проводити роз'яснювальну роботу щодо необхідності щеплень населення, яке може вберегти людину від важких вірусних захворювань.  
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації


Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:15
П’ятниця - 08:00 - 16:00