Уряд представив новий етап реформи децентралізації

2019-01-28 09:36:49
23 січня на засіданні Кабінету Міністрів Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман презентував плани Уряду по продовженню реформи децентралізації, яка визнається експертами як одна з найуспішніших реформ в Україні.
Голова Уряду представив план дій, який має забезпечити незворотність реформи та її повсюдність – щоб усі жителі України відчули на собі усі переваги децентралізації, щоб громади отримали всі необхідні ресурси і повноваження для свого розвитку.
Результати першого етапу децентралізації
• Вже створені 876 об’єднаних громади, які отримали повноваження, ресурси.
• 646 ОТГ отримали землю у комунальну власність від держави.
•Власні доходи місцевих бюджетів виросли з 68,6 млрд грн 2 2014 році до 233,9 млрд у 2018 році.
• Підтримка розвитку регіонів цього року склала рекордні 37,8 млрд грн – а це нові і відремонтовані школи і садочки, лікарні, місцеві дороги, водогони, енергоефективні котельні і зони відпочинку в громадах.
• Держава фінансує інфраструктурні проекти в регіонах, розвиток сільської медицини, підтримку агровиробників. А кількість побудованих за кошти держбюджету об’єктів в регіонах за 4 роки перевищила 3 000.
Для чого потрібен новий етап децентралізації?
• Для того, щоб перевагами децентралізації скористались всі українці.
• Щоб гроші залишались на місцях, у містах і громадах в селах.
• Щоб адміністративні послуги можна було отримати поруч, за місцем проживання
• Щоб між людьми і вирішенням їх потреб було менше чиновників, менше бюрократів.

Сім завдань, які треба вирішити до 2020 року, та очікуваний результат Уряд представив в інфографіці