• Новини / Заходи / Суспільство

  Про систему монетизації говорили під час засідання круглого столу в Тячівському УСЗ

  Минулого тижня в Тячівському управлінні соціального захисту населення   відбулося засідання  „круглого столу” на тему: „Як працює з нового року система монетизації”. 

              На інформаційно-консультаційний захід було запрошено представників (уповноважені особи) сільських, селищних рад,  ОТГ, управління соціального захисту населення.
               Під час зібрання  було проаналізовано роботу по здійсненню прийому заяв та декларацій для надання населенню житлової субсидії на опалювальний період 2018-2019рр.  з жовтня місяця 2018 року між    уповноваженими представниками сільських, селищних рад та Тячівським управління СЗН. 
              Перед присутніми виступили в.о. начальника Тячівського УСЗ Любов Дудла та начальник відділу прийому громадян та т.в.о. начальника відділу прийняття рішень Лідія Ковач, інші спеціалісти управління, які надали роз'яснення щодо постанови Кабінету Міністрів   України від 27.12.2018 року  1176 „ Про деякі питання надання житлових субсидій населенню  в грошовій формі „ та завдання Мінсоцполітики України від 09.01.2019 року.
              Отож, що таке монетизація та як вона працює? Сьогодні безповоротна допомога держави на оплати послуг ЖКГ – субсидія і пільга - надходить надавачам комунальних послуг безпосередньо на особові рахунки людей. 
              За результатами опалювального сезону енергоощадним субсидіантам держава виплачує готівкою лише еквівалент зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовувався для опалення, або 100 кубів газу. Таку премію за енергоефективність цьогоріч отримали понад 1,2 мільйони домогосподарств.
              Вже з січня вся сума допомоги для нових одержувачів субсидії надходитиме безпосередньо на банківський рахунок субсидіанта у державному банку. Рахунок матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду. 
              Якщо сім’я заощаджувала, за результатами опалювального сезону залишок коштів на рахунку вона зможе використати на свій розсуд. Сума зекономлених грошей залежить виключно від родини. Найбільшою вона може бути у енергоефективних, тих, хто має добре утеплений будинок, лічильники та енергоощадний котел.
              Монетизація пільг і субсидій відбуватиметься у три етапи.
              Оскільки в Україні субсидію отримує майже половина українських сімей, одномоментно монетизувати допомогу для кожного буде складно. Тим паче, що планується максимально автоматизувати цей процес, щоб основне навантаження лягло на управління соцзахисту, банківські установи та надавачів послуг, і українцям не довелося бігти в банк відкривати рахунки чи доносити додаткові документи. Тому вирішено провести її у три етапи.
              З 1 січня 2019 року «живі кошти» на банківський рахунок надходитимуть тим, хто вперше звертається за допомогою. Тобто усі ті, хто подаватиме документи на субсидію у січні, вже отримуватимуть гроші на оплату комуналки на свій банківський рахунок.
              З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період. Це приблизно 3 мільйони домогосподарств.
              З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто отримує житлову субсидію чи пільгу, отримуватиме їх готівкою. 
              При цьому правила надання житлових субсидій не змінюються. Розмір допомоги й надалі залежатиме лише від двох факторів - від розміру витрат на комуналку  та від доходів громадян. Змінюється лише алгоритм її виплати. 
              Тому монетизація відбудеться незалежно від того, є у домогосподарства лічильник на опалення чи його немає. Але варто пам’ятати: розмір платіжки за тепло визначає не стільки ціна гігакалорії, скільки обсяг споживання, який вимірюється лише лічильником (індивідуальним чи хоча б загальнобудинковим).  
  Прес-служба Тячівської райдержадміністрації