• Новини / Актуальне / Заходи / Культура / Головне

  У Глибокому Потоці відбувся обласний фестиваль румунського мистецтва зустрічі весни "Мерцишор"

  Цієї неділі в селі Глибокий Потік відбувся обласний фестиваль румунського народного мистецтва зустрічі весни "Мерцишор",

  який зібрав шанувальників румунської народної творчості -   найкращих співаків і музикантів, танцюристів і фольклористів Закарпаття та сусідньої Румунії.  Приїхали також представники обласної та районної влади, громадськості та самоврядних одиниць з прикордонних сіл повіту Марамуреш та Рахівського району, румунського консульства. 
  Мерцишор  дуже древнє і красиве свято, яке корінням сягає в глибину на 8 тисяч років. З ним повязана цікава традиція прикрашати свій одяг і дарувати іншим бутоньєрки - «мерцишори» зі словами : «Живіть і процвітайте, як яблуні у серці весни». Люди носять ці талісмани впродовж місяця, а 31 березня, знімаючи з одягу, розвішують на квітучі  фруктові дерева , загадуючи бажання, яке неодмінно збудеться. Сьогодні самобутні талісмани весни – дві переплетені нитки, символізують, що румуни живуть на Закарпатті в мирі, єдності та злагоді з іншими народами.
  Про це присутнім учасникам дійства розповіли ведучі зі сцени перед будинком культури, яку було прикрашено килимами та  квітами, а вихованці Глибокопотіцької ЗОШ І-ІІІ ст. представили літературно-музичну композицію “Весна, дружба, любов“. 
  Відтак до проведення офіційної церимонії було запрошено поважних гостей - голову Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, голів Тячівської РДА Василя Дем'янчука та районної ради Івана Фабриція, Глибокопотіцького сільського голову Василя Бугу, голову Рахівської РДА Павла Басарабу та ін. 
  Насамперед до учасників свята звернувся сільський голова Василь Буга, який подякував обласному і районному керівництву за участь у дійстві та привітав усіх присутніх з приходом весни.
  Відтак голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль виголосив промову на румунській мові, за що отримав схвальні овації від глядачів. А заступник голови повітової ради Марамуреша Дору Динкуш подякував голові Закарпатської ОДА за співпрацю й презентував книгу «100 мараморошських особистостей, які зробили історію». На плідній співпраці і дружніх зв’язках між закарпатцями і румунами акцентував у вітальному слові й віце-консул Румунії Георге Ангел.
  Також усіх присутніх привітав голова Тячівської РДА Василь Дем'янчук, який висловив вдячність організаторам за таке чудове свято.
  Після чого відбулися чисельні нагородження представників громад грамотами та подяками за активну участь у суспільному житті та відродженні національних традицій.  Грамоти та подарунки також отримали переможці обласного конкурсу дитячої творчості «Мерцішор – свято весни». 
  На фестивалі свою мистецьку програму представили учасники художньої самодіяльності румунських шкіл Закарпаття, фольклорні групи, колективи та окремі виконавці народної творчості з Румунії. 
  Відомими хітами порадувала учасників дійства народна артистка України Лілія Сандулесу, яка виконала пісні на румунській та українськиї мовах. Після чого на сцену було запрошено вокальний колектив з Румунії – народниї артистів, сім'ї Флорентіни та Петру Журж.
  Також свої музичні композиції представили:  аматорський ансамбль пісні і танцю «Лісоруб» будинку культури селища Великий Бичків, вокальний ансамбль та  дует у складі Борки Іонела та Дирди Ленуци з с. Середнє Водяне, народний аматорський фольклорний колектив  «Мугурел» будинку культури с. Біла Церква, вокальний ансамбль та виконавці Дан Кароліна й Батяла Аліна з с. Плаюць Рахівського району,  учнів відділу хореографії  Нижньоапшанської дитячої школи мистецтв, юні солісти Змикало Делія, Опріш Олена Грін Мирон з с. Топчино, народні троїсті музики родини Шіманів та танцювальний колектив «Сперанца» селища Солотвино, учениця Солотвинської дитячої школи мистецтв Мотря Андріана та ін.
  Усім колективам.учасникам концертної програми були вручені подарунки від соціально-культурного товариства румун Закарпаття ім. Джорджа Кошбука.   
  З нагоди свята відомий у краї марафоніст Токар Карло організував  велопробіг за участі дітей різних вікових категорій з національним прапором України та прапорами сусідніх країн Євросоюзу. 
  Для учасників масового дійства було представлено навчальними закладами виставки та  працювали торговельні точки, святкову атмосферу підтримувала весела музика зі сцени.
  Прес-служба Тячівської райдержадміністрації