«БомбеЗНО»: випускників шкіл з національними мовами навчання підготують до ЗНО з української мови та літератури

2019-03-26 13:38:41
25 березня, в школах Закарпаття та Чернівецької області розпочали роботу пришкільні мовні табори «БомбеЗНО» – експрес-підготовка до ЗНО з української мови і літератури для випускників шкіл з угорською та румунською мовами навчання.

Чотириденні курси організувало Міністерство  освіти  і  науки  України  спільно  з  ГО «Освіторія»  та  GoGlobal (за підтримки проекту «Фінська підтримка реформи української школи» та Європейського Союзу). 
Організатори проекту розуміють, що за чотири дні ніхто нікого якісно до ЗНО не підготує, бо  проблема значно глибша, ніж просто нескладання ЗНО. Основна місія мовного табору – створити позитивний настрій, зняти напругу, аби учні  побачили, що навчання – це цікавий і потрібний процес. За короткий час дітей також хочуть навчити які теми можна випустити, бо вони не дають великої кількості балів, а на яких, навпаки, треба більше зосередитися. Якщо пілот буде успішний, то в МОН та організаторів є стратегія налагодження систематичної роботи через літні мовні табори, тренінги, офлайн, онлайн-формати тощо. 
До проекту залучено 44 педагоги: по одинадцять учителів з Чернівецької і Закарпатської областей та 22, рекомендованих ГО «Освіторія». Це найкращі вчителі української мови та літератури України. Велика частина з них – не з державних шкіл. Вони мають великий досвід у підготовці до ЗНО і пройшли комплексний триденний тренінг у Києві, який включав методичну підготовку, елемент натхнення і психологічні аспекти. До тренінгу також залучено і викладачів-експертів із угорсько-української філології. 
На Закарпатті весняні мовні табори працюватимуть для учнів Виноградівського району на базі Карачинського ліцею, для учнів Берегівського району – на базі Яношівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ужгородського району – на базі Великодобронської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Програмою табору передбачено перебування дітей упродовж чотирьох днів з 9-ї до 17-ї години. За кошти проекту дітей довозять, харчують, навчають, організовують дозвілля. По двоє вчителів працюватимуть з групами по 20 учнів. Усього на Закарпатті буде охоплено заняттями в таборах понад 200 випускників-одинадцятикласників. Навчатимуть їх за спеціальними методиками з використанням ігрових форм  та квестів.
Успішне складання зовнішнього незалежного оцінювання має покращити шанси випускників на успішну самореалізацію в Україні. 
Участь у проекті безкоштовна. 
Довідково.
У четвер, 28 березня, о 12:00 в Великодобронській загальноосвітній школі (с. Велика Добронь, Ужгородський район) відбудеться прес-брифінг з нагоди реалізації проекту «БомбеЗНО». 
Спікери: Лілія Гриневич – Міністр освіти на науки України, Ганна Сопкова – директор департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації, Оксана Нечипоренко – директор громадської ініціативи GoGlobal, Арто Вахтокарі – головний радник сприяння Фінського проекту підтримки шкільної реформи в Україні.
Відповідно до даних 2018 року 63% учнів шкіл, розташованих у місцях компактного проживання румунської громади, не подолали поріг ЗНО з української мови і літератури. У місцях компактного проживання угорської громади не подолали поріг 67,5% учнів шкіл. 
Для журналістів передбачено трансфер Ужгород – Велика Добронь. 
Акредитація для ЗМІ: Ольга Юр’єва, за телефоном +380 96 466 92 10 чи на e-mail olha.yurieva.ua@gmail.com.
Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:15
П’ятниця - 08:00 - 16:00