• Новини / Суспільство

  Навчання з питань розвитку системи публічних закупівель триває у Києві

  Навчальний семінар з розгляду адміністративних та судових справ у сфері публічних закупівель 
  за участі фахівців Антимонопольного комітету України, Мінекономрозвитку та представників обласних державних адміністрації відбувається у м. Київ. Зокрема, участь у роботі семінару беруть директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА Денис Ман, директор обласного департаменту соціального захисту населення Михайло Петрішка та керівниця Центру підтримки підприємництва Маріанна Федака.
  Замовники з України вже втретє проходять навчання у рамках Програми CLDP, з’ясовуючи проблемні аспекти організації процедур закупівлі. Так, спікери наголошують, що система публічних закупівель в Україні досягла сильного прогресу, і в світі дуже цінується досвід нашої держави у переході на електронну закупівельну систему. Разом із тим, при впровадженні реформи із закупівель мають місце традиційні запитання їхніх учасників та організаторів, що вже були апробовані досвідом Програми у США, Світовою організацією торгівлі тощо.
  Під час семінару учасники обговорювали конкретні приклади дій Антимонопольного комітету України у спорах та оскарженнях, які є масовими явищами, однак потребують роз’яснень. Мінекономрозвитку виклало свою позицію на запитання з областей, що часто виникають при закупівлі послуг у сфері освіти, охорони здоров’я, інфраструктури, оздоровлення дітей тощо
  За результатами навчання з метою обговорення практики замовників, що організовують закупівлі на території Закарпаття, департамент економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації проведе відповідні тренінги. Долучитися до них зможуть усі зацікавлені суб’єкти, зокрема, розпорядники коштів та учасники закупівель.