У Тячівській РДА відбулась нарада-семінар щодо державної підтримки розвитку фермерських господарств, сільськогосподарської кооперації та тваринництва у 2019 році

2019-06-19 13:37:13
        18 червня 2019 року у приміщенні Тячівської райдержадміністрації (малий зал засідань) при голові Тячівської РДА В.Дем'янчуку,
представниками департаменту агропромислового розвитку Закарпатської обласної державної адміністрації (В.Тереля – заступник директора департаменту, Н.Кіш – начальник відділу тваринництва, С.Павлик – начальник відділу землеробства), проводилася нарада-семінар на тему: «Державна підтримка розвитку фермерських господарств, сільськогосподарської обслуговуючої кооперації та підтримка тваринництва у 2019 році», з метою максимального залучення до участі у програмах державної підтримки малих сільськогосподарських товаровиробників – фермерських господарств, фізичних осіб, які утримують молодняк великої рогатої худоби.
         Участь у нараді взяли: директор Закарпатського відділення українського державного фонду підтримки фермерських господарств – М.Хрипта, керівник благодійного фонду карпатського регіонального центру дорадництва – Л.Шурковська,  начальник відділу агропромислового розвитку державної адміністрації Ю.Дан, відповідальні спеціалісти органів місцевого самоврядування з питань оформлення дотації фізичним особам за вирощування молодняку великої рогатої худоби, керівники та представники фермерських господарств району.
         З привітальним словом до присутніх звернувся голова районної державної адміністрації В.Дем'янчук, який наголосив на важливість проведення роз’яснювальної роботи органами місцевого самоврядування  серед населення щодо можливості отримання фінансової підтримки з державного бюджету, адже це дає мотивацію для розвитку сільського господарства та виготовлення якісної тваринницької продукції тощо.
         Зокрема, на нараді надавалися роз’яснення щодо порядку використання коштів відповідно до постанов КМУ від 07.02.2018 року № 106 (із змінами поточного року постанови КМУ від 30.01.2019 року № 126), від 15.07.2005 року № 587 (із змінами поточного року постанови КМУ від 30.01.2019 року № 91), від 01.03.2017 року № 130 (із змінами поточного року постанови КМУ від 30.01.2019 року № 123), від 30 січня 2019 року № 110 «Про внесення змін до постанови КМУ від 7 лютого 2018 року № 107», яка набрала чинність    від 22.02.2019 року.
         Окремо було звернуто увагу щодо переваг адаптації до законодавства ЄС та можливостей покращення доступу до фінансових ресурсів для малих та середніх сільгосптоваровиробників шляхом запровадження фінансового інструменту «аграрні розписки».
Юрій Дан, начальник відділу агропромислового розвитку Тячівської РДА