• Новини / Актуальне / Суспільство / Головне

  Ремонт доріг, новенька швидка і добудова лікарні - як в Углі покращують соціальну сферу села


  На днях голова Тячівської райдержадміністрації Василь Дем’янчук навідався з робочим візитом у село Угля.


  Насамперед керівник району, разом з районним депутатом Іваном Корнутою, сільським головою Валерієм Феєром та радником голови РДА Віталієм Богданом проінспектували хід виконання робіт з капітального оновлення дороги у напрямку Угля - Мала Уголька.
  Наразі дорожники встеляють новенький асфальт, якого місцеві мешканці чекали довгі десятки, а то і більше літ. Фактично дороги в селі не було навіть за радянських часів, не зважаючи на те, що в даній місцевості розміщено чимало туристичних та краєзнавчих родзинок.
  Тут зокрема знаходиться Карпатський біосферний заповідник. Ця природна пам'ятка є унікальною в світовому масштабі за площею, багатством флори і фауни, буковими пралісами, які внесені до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Також одна з найбільших карстових печер українських Карпат - "Дружба”, в якій знайдено останки первісної людини.

  Багата дана місцевість і на мінеральні джерела, які мають цілющі, оздоровчі властивості. А релігійні святині, зокрема монастир у присілку Кривець та мощі св. Іова Угольського, що знаходяться в храмі Дм. Солунського в Малій Угольці вже давно стали центром паломництва віруючих християн.
  У Малоугольківській ЗОШ І-ІІ ст. у свій час навчався військовослужбовець Олександр Шимон, який віддав своє життя захищаючи територіальну цілісність нашої країни в зоні АТО. На будівлі закладу встановлено меморіальну дошку , а школу названо його іменем .
  Також Угля пишається ще одним своїм відважним патріотом Володимиром Ціриком, який загинув у неоголошеній війні на сході. В центрі села відважним захисникам України встановлено пам’ятні знаки
  Тож як бачимо скільки цікавих і мальовничих місць знаходиться на території Углі. В біосферний заповідник часто навідуються чисельні зарубіжні делегації, науковці з Європи, які проводять дослідження та різні конференції
  Побували тут посадовці високого рівня та навіть міністри українського уряду, які до речі неодноразово обіцяли вирішити питання з ремонтом шляху. Однак, на жаль, все залишилось лише на словах.
  І тільки візит в минулому році в дану місцевість губернатора краю Геннадія Москаля кардинально змінив ситуацію. Очільник області дуже перейнявся цією проблемою і пообіцяв допомогти у її вирішенні. Разом з районним і сільським керівництвом було прийнято рішення з приводу виготовлення технічної документації та акумуляцію коштів.
  Відтак минулого року розпочато ремонт вулиці Шкільної і тепер його продовжено. Роботи заплановано провести в декілька етапів на відрізку майже 12 кілометрів аж до Біосферного заповідника.
  Будівництво дороги в М.Угольці, в якій проживає майже 1800 жителів не лише зніме соціальну напругу, а й покращить життя місцевих мешканців. Якісне сполучення дозволить пришвидшити підвіз дітей до школи та створить комфортний проїзд усім учасникам руху. І звісно це дасть поштовх до розвитку туристичної галузі, яка тут має неабияку перспективу.
  Варто відмітити, що у селі на днях капітально оновлено дороги ще на двох об'єктах. А саме. Встелено нове асфальтне покриття на відрізку Угля- Велика Уголька. А також зроблено 325 метрів капітального ремонту дороги, яка веде у присілок Груники, урочищ Томино, Русково та село Бобово.
  У рамках робочої поїздки голова РДА Василь Дем'янчук також завітав в Углянську дільничну лікарню, де цього дня відбулася надзвичайно приємна подія. Для потреб станції екстреної медичної допомоги передано новеньку швидку, придбану за рахунок коштів позики Світового банку та співфінансування з обласного бюджету.
  З приводу цього до медичного закладу навідався начальник відділу охорони здоровя РДА Іван Фабрицій, начальник станції екстреної медичної допомоги Тячівського району Ірина Тиводар.
  Потреба у такому спеціалізованому транспорті назріла давно, тож медичний персонал та представники громадськості радо сприйняли цю звістку. "Швидка" оснащена сучасним обладнанням, тож лікарі зможуть рятувати здоров'я, а то й життя людей у більш комфортних умовах, маючи під руками все необхідне.
  Що стосується такого важливого напрямку як покращення якості надання медичних послуг населенню, то як зазначив голова РДА Василь Дем'янчук керівництвом району робиться все необхідне аби в цьому році завершити будівництво Углянської лікарні.
  Загальний обсяг виконаних робіт цього довгобуду становить близько 90%, залишилось завершити комунікаційні заходи, на що потрібно майже 4,5 млн. грн. На сьогодні уже виділено кошти з державного фонду регіонального розвитку, проведено тендер і підрядник готовий приступити до виконання намічених робіт.
  Таким чином до кінця року заплановано відкрити нову лікарню, яка слугуватиме зміцненню здоров’я не лише углянців, а й мешканців довколишніх сіл.
  Як зазначила головний лікар Ніна Стан, на сьогодні у старому корпусі, якому вже більше ста років, лікуються хворі з усього Углянського куща – Великої та Малої Угольки, Углі, Груників, Колодного, Кричева та ін. У стаціонарі – 15 ліжок, у денному – 5, за день обслуговується 50 -60 пацієнтів за призначенням лікаря, тож місць не вистачає.
  У підсумку робочої поїздки в село Угля були відмічені позитивні зрушення в соціальній сфері. Вони стали можливими завдяки порозумінню всіх гілок влади - обласної, районної, місцевої, а також депутатського корпусу. Адже кошти на виконання наміченого було залучено з різних джерел фінансування.
  Варто відзначити належну роботу виконкому і зокрема голови Валерія Феєра, який докладає максимум зусиль для вчасного виготовлення необхідної документації та організації робіт.
  Велике сприяння в розвитку інфраструктури і вирішенні всіх нагальних питань надається від депутата районної ради Івана Корнути. Будучи народним обранцем кількох скликань він прекрасно володіє ситуацією, переймається проблемами місцевих мешканців і завжди намагається їх вирішувати.
  Депутат відстоює інтереси своїх виборців, в результаті чого в даному окрузі вдалося реалізувати не один важливий проект. В тому числі й капітальне оновлення дороги в урочищі Занявка, яке було зроблено у минулому році.
  Цього разу Іваном Корнутою було вчергове піднято питання добудови моста та проведення берегоукріплення в селі Угля біля пекарні. З приводу чого вже сільським головою виготовлено проектно-кошторисну документацію, яку подано на конкурс у фонд регіонального розвитку.
  Як запевнив голова Тячівської райдержадміністрації Василь Дем'янчук всі намічені пріоритетні напрямки розвитку соціальної сфери в селі Угля буде продовжено. Так і в інших населених пунктах району, де вони заплановані.
  Любов Немеш