• Новини / Суспільство

  Щодо проведення на Закарпатті кампанії з літнього оздоровлення та відпочинку дітей

  23 липня, під головуванням директора департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації Михайла Петрішки відбулося засідання обласного міжвідомчого оперативного штабу з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей.

  Для забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей області, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, у 2019 році в обласному та місцевих бюджетах заплановано понад 38 мільйонів 575 тисяч гривень (на 15% більше, ніж торік). Станом на 1 липня фактично використано 10 мільйонів 384 тисячі гривень.  За рахунок  бюджетних коштів послугами оздоровлення та відпочинку заплановано охопити 30 220 дітей шкільного віку, з них 22 560 – діти пільгових категорій.
  Крім того, за кошти з інших джерел, не заборонених чинним законодавством, планується оздоровити  близько 15 тисяч дітей шкільного віку.
  На оздоровлення до державних підприємств «Український дитячий центр «Молода гвардія» та «Міжнародний дитячий центр «Артек» відправлено 14 груп дітей  (520 осіб).
  Нині на території Закарпатської області функціонує 266 закладів для відпочинку та оздоровлення дітей. У Тячівському районі за рахунок коштів місцевого бюджету  працює круглорічний оздоровчий заклад. Ще один, філія позашкільного закладу системи освіти «Арніка», працює у Воловецькому районі за рахунок коштів обласного бюджету.
  Всі оздоровчі заклади, внесені до державного реєстру, було перевірено, ситуація з дотриманням норм пожежної безпеки та санітарного законодавства спокійна і перебуває на контролі місцевих  оперативних штабів із координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів, виконавчих органів об’єднаних територіальних громад.         
  Однак, щорічно виявляються випадки  несанкціонованого відпочинку груп дітей в закладах, які не внесені до державного реєстру (в готелях, базах відпочинку, наметових містечках тощо). Зазвичай такі заклади виявляють випадково, наприклад, у разі отримання скарги від батьків чи у разі виникнення спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань або харчових отруєнь серед дітей. Саме у таких закладах  зафіксовано випадки порушення норм  санітарного законодавства та пожежної безпеки.
  Керівництво області доручило райдержадміністраціям, міськвиконкомам та рекомендувало об’єднаним територіальним громадам налагодити систему обліку та контролю щодо перебування в регіоні організованих груп дітей на відпочинку та зобов’язати організаторів відпочинку дітей інформувати уповноважені місцеві органи виконавчої влади не пізніше, ніж за 10 днів до початку їх роботи.
  У Мінсоцполітики направлено лист з проханням ініціювати внесення змін до чинного законодавства щодо посилення відповідальності організаторів відпочинку дітей та суб’єктів господарювання різних форм власності, які надають послуги відпочинку та тимчасового проживання, за несвоєчасне (за місяць до початку) інформування уповноважених місцевих органів виконавчої влади про наміри здійснювати оздоровлення і відпочинок дітей.