• Новини / Суспільство

Мінрегіон розробляє GIS-модель просторового розвитку гірських територій Карпат

Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Сучасний інструмент розвитку гірських територій Карпат із застосуванням GIS — ПРОСТОРОВЕ ПЛАНУВАННЯ! І він в нас вже є! Не треба вигадувати велосипед, треба рухатись далі!
    Тут враховуються всі вихідні дані плюс додаються всі проекти, що будуть реалізовані до 2027 року – підприємництво, транспортна, інженерна, виробнича, телекомунікаційна, інженерна інфраструктура, сільське господарство, туризм, екологія та багато інших.
    І це лише один з інструментів розвитку, а ще є:
    Стратегія ЄС для Карпатського регіону;
    Стратегія ЄС для Дунайського регіону;
    Карпатська мережа регіонального розвитку;
    Концепція розвитку гірських територій українських Карпат на 2019-2027 роки;
    + законопроекти про розвиток Карпат, які давно нашою командою напрацьовані і є у Верховній Раді.
    Розвиток гірський територій Карпат сьогодні ключова тема під час поїздки Президента України до Івано-Франківської області», — написав Геннадій Зубко.
    GIS-модель забезпечить комплексний просторовий підхід та узгодження заходів з управління розвитком територій кожної з областей гірського регіону, а також окремих секторальних стратегій розвитку.
    Вона включатиме в себе пропозиції щодо перспективних напрямів просторового розвитку гірських територій Українських Карпат, раціонального природокористування, збереження природної та культурної спадщини, що дозволить:
    — визначити інвестиційно привабливі території та їх оптимальне функціональне навантаження;
    — поліпшити стан довкілля та захист від небезпечних природних процесів;
    — підвищити транспортне сполучення і доступності об’єктів соціального обслуговування;
    — забезпечити раціональний розвиток господарського комплексу регіону, виявити потенційні точки зростання.