ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖ ВІД НЕПРАВИЛЬНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ПІЧНОГО ОПАЛЕННЯ

2019-10-10 17:01:32

З настанням холодної пори року багато людей для обігріву використовують пічне опалення. На жаль, через порушення громадянами правил пожежної безпеки при експлуатації печей часто виникають пожежі, люди продовжують гинути, втрачати своє житло і майно.

Найбільше пожеж трапляється на початку опалювального сезону, коли після довгої перерви не всі димарі та печі готові до навантаження. Особливо небезпечно, коли пічним опаленням користуються люди похилого віку, самотні пенсіонери, інваліди, що лишилися без опіки дітей і не мають коштів, аби підвести газ до оселі. Саме у їхніх помешканнях найчастіше стаються пожежі, адже добитися, щоб піч завжди перебувала у бездоганному стані дуже клопітно й важко. У зв’язку з цим хочемо нагадати основні норми заборони при експлуатації печей.

Щоб не допустити лиха від пожежі, пам’ятайте кілька правил:

• не користуйтеся піччю, в якій утворилися тріщини;
  • не слід палити груби і печі з незакритою топкою;
  • не використовуйте для розпалення пічок легкозаймисті речовини;
  • не залишайте доглядати за пічним опаленням дітей;
  • не розміщуйте меблі ближче 1 метра до печі;
  • не залишайте поблизу легкозаймисті речі.

У разі користування пічним опаленням:

- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці;

- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

- золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Пам'ятайте, вогонь безжалісний! Головне попередити виникнення пожежі!

Тячівський РВ УДСНС