ПРО МОНЕТИЗАЦІЮ ПІЛЬГ ТА СУБСИДІЙ

2019-12-06 19:51:52
Органами соціального захисту населення області нараховано за листопад 2019 року пільгу у грошовій готівковій формі
193 пільговикам на суму 226,1 тис. грн  та у грошовій безготівковій формі 43053 пільговикам на суму 26 128,8 тис. гривень. Пільговикам, яким у зв’язку із технічними причинами не нараховано пільги у жовтні-листопаді, нарахування за всі місяці будуть здійснені у грудні поточного року.
27890 домогосподарств області отримають субсидії у грошовій готівковій формі на суму 33 575,4 тис. грн.. Ще 10552 домогосподарствам нараховано субсидії у безготівковій грошовій формі на суму 2141,7 тис. грн..
ДОВІДКОВО!
Починаючи з листопада 2019 року мешканці області отримують квитанції за комунальні послуги з повним розміром платежу – без урахування пільг та субсидій.
Це пов’язано із новим механізмом нарахування пільг на ЖКП, який вступив в силу з 1 жовтня 2019 року.
Розраховані органами соціального захисту населення суми пільг перераховуватимуться АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (безготівкова форма).
Пільговикам, які подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою, виплата буде здійснюватися  у готівковій формі у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта).
У разі отримання готівки пільговик має сплатити спожиті послуги повністю. Інші пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує надавачу послуг АТ «Ощадбанк» (за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі).
Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги за жовтень-листопад 2019 року.
У такому разі рекомендуємо звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання для уточнення інформації. Сума пільги у такому випадку за жовтень-листопад буде донарахована в наступному місяці.