ЗАКАРПАТТЯ, ЛЬВІВЩИНА ТА ІВАНОФРАНКІВЩИНА ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ «МАЛЕ КАРПАТСЬКЕ КОЛО»

2019-12-10 09:35:56

Для налагодження співпраці та спільних дій, спрямованих на покращення інфраструктурної доступності в центральній частині Українських Карпат,  у понеділок, 9 грудня, у с.Плав'я Сколівського району Львівської області в урочистій обстановці підписано Меморандум про співпрацю у рамках реалізації проекту «Мале Карпатське коло».
Уклали Меморандум: голови Закарпатської ОДА та облради - Ігор Бондаренко і Михайло Рівіс, голови Львівської ОДА та облради – Маркіян Мальський і Олександр Ганущин, голови Івано-Франківської ОДА та заступник голови облради – Денис Шмигаль і Сергій Басараб.
Сторони погодились на співпрацю у таких напрямах у рамках проєкту «Мале Карпатське Коло», як-от розробка за кошти місцевих бюджетів, пожертв соціально-орієнтованого бізнесу проєктно-кошторисної документації на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт автомобільних доріг. 
Що стосується Закарпаття: реконструкція, капітальний ремонт автомобільної дороги Р-21 Долина – Хуст на ділянці «Вишків – Торунський перевал, межа Івано-Франківської та Закарпатської областей»; реконструкція, капітальний ремонт автомобільної дороги  Р-21 Долина – Хуст на Ділянці «Торунський перевал, межа Закарпатської та Івано-Франківської областей – Сойми»; реконструкція, капітальний ремонт автомобільної дороги Т-07-18 Нижні Ворота – Міжгір’я на ділянці «Сойми - Нижній Пилипець»; реконструкція, капітальний ремонт автомобільної дороги на ділянці «Нижній Пилипець – Нижній Студений»; нове будівництво автомобільної дороги «Нижній Студений – межа Закарпатської та Львівської областей»; реконструкція, капітальний ремонт автомобільної дороги Р-21 Долина – Хуст на ділянці «Долина – Вишків»; реконструкція, капітальний ремонт автомобільної дороги Р-21 Долина – Хуст на ділянці «Сойми – Хуст».
На капітальний ремонт, реконструкцію та нове будівництво доріг сторони шукатимуть джерела фінансування у державному бюджеті, в т.ч. за рахунок Державної програми розвитку регіону українських Карпат.
- Наприкінці жовтня ми зустрічались з головою Львівської обласної ради, керівником Правління Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Олександром Олександровичем і обговорювали питання розбудови автомобільного туристично-рекреаційного зв’язку під назвою «Мале Карпатське коло», - зазначив Ігор Бондаренко. - Ми зійшлися на тому, що реалізація цього проекту сприятиме вирішенню багатьох економічних проблем громад Карпатського регіону, дозволить розвивати ці території, поліпшувати добробут жителів Закарпатської, Львівської та Івано-Франківської областей.
Ігор Самійлович впевнений, що підписання цього важливого документу є важливим кроком до реалізації амбітного проекту. Адже туристичний кластер «Мале Карпатське коло» включатиме в собі Закарпатську область, зокрема території Міжгірського району, який розташований у серці Українських Карпат. Це одне з найбільш екологічно чистих місць України. Майже половина площі району - це природно-заповідний фонд. Міжгірщина – один з найгарніших та найпопулярніших районів Закарпаття серед туристів, для яких екологія та чистота повітря є пріоритетними. 
Затверджена Урядом державна програма розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки дарує нам надію щодо якнайшвидшої реалізації цього проекту. Наразі у Закарпатській ОДА створено робочу групу, яка займається цим питанням.
- Лише спільними зусиллями можна розбудувати Карпатський регіон і я особисто, як голова Закарпатської обласної державної адміністрації, буду всіляко сприяти цьому, - резюмував очільник краю.
Прес-служба ОДА


Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:15
П’ятниця - 08:00 - 16:00