НА РІЗДВО — У МАРАМУРЕШ

2019-12-23 11:29:13
Делегація із Закарпаття відвідала Румунію

Дзвінкі коляди, національні страви та парад традиційних зимових костюмів — колоритне свято румунського міста Бая-Маре. Саме тут вже водинадцяте відбувається найяскравіша подія грудня — «Різдво у Марамуреші».
Серед учасників — місцеві колективи і гості з України, Молдови та Литви.
На запрошення голови Марамуреської повітової ради Габрієля Зетя, знайомилася із тим, як святкують Різдво у сусідній Румунії делегація із Закарпаття: заступники голови обласної адміністрації Ольга Травіна, Ігор Шинкарюк, керуюча апаратом ОДА Руслана Натуркач та фольклорний ансамбль «Ужанка».
Як кажуть тутешні мешканці, ці традиційні дійства здавна покликані відганяти злих духів. Для цього хто прикрашає яскраві колоритні костюми важкими обладунками, хто вдягає маски, хто вбирається в опудало. Розпочинаються святкування у Музеї села, а продовжуються на центральній площі міста. Тривають аж до кінця грудня. Детальніше — у фоторепортажі.