• Новини / Суспільство

  На Закарпатті проведуть профілактичні заходи для протидії пташиному грипу та африканській чумі свиней

  У понеділок, 27 січня, під головуванням в.о. голови ОДА Олексія Гетманенка відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Закарпатській ОДА. Йшлося про епізоотичну ситуацію по високопатогенному грипу птиці та африканській чумі свиней.

  - Протягом січня 2020 року зареєстровано захворювання птиці на високопатегонний грип птиці в державах, які межують із Закарпатською областю: Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії. 20 січня дане захворювання зареєстровано і в Україні, у Вінницькій області. Що стосується африканської чуми свиней, то у поточному році в державі зафіксовано вже два випадки. У сусідніх країнах ситуація з цим явищем теж неблагополучна. Тому нам потрібно якнайоперативніше провести в області всі необхідні профілактичні заходи, щоб запобігти потраплянню цих вірусів на територію Закарпаття, - наголосив Олексій Гетманенко.
  Як повідомив очільник ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області Іван Гуледза, починаючи з 2016 року до першого кварталу 2019 року в області фіксувався АЧС, але завдяки злагодженим діям органів влади, відповідних служб та проведеним заходам з оздоровлення цю проблему вирішили, і вже 2019 рік область завершила з нульовим результатом.
  Він наголосив, що основними негативними наслідками високопатогенного грипу птиці є зменшення поголів’я птиці, що становить загрозу продовольчій безпеці; застосування низки обмежень; заборона торгівлі; необхідність проведення додаткових ветеринарно-санітарні заходів, які потребують додаткових людських і фінансових ресурсів. Зазначалося, що найбільше на території області птахогосподарств нараховується у Виноградівському районі (11), по дві – в Хустському і Ужгородському районах, і одне на Мукачівщині.
  За підсумками засідання комісії, ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області доручено провести позапланові перевірки всіх наявних на території області птахогосподарств, а також здійснювати роз’яснювальну роботу щодо профілактики високопатогенного грипу птиці.
  Також з метою моніторингу циркуляції вірусу африканської чуми серед диких свиней в області буде продовжено проведення депопуляції (зниження чисельності) диких свиней. Відбір та дослідження патматеріалу від відстріляних диких свиней здійснюватииеться із дотриманням вимог біобезпеки.