• Новини / Освіта / Суспільство

  Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про повну загальну середню освіту»

  Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки. «Дякуємо президенту за підтримку закону - відтепер ми маємо можливість втілювати у шкільній освіті заплановані зміни.
   Цей закон покликаний розвивати Нову українську школу та надавати нові можливості для наших учнів та їхніх батьків, вчителів, освітніх управлінців», - зазначила заступник міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
  Зокрема, закон гарантує рівний доступ до освіти для учнів, забезпечує педагогічну автономію вчителів та передбачає більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів.
   Згідно із законом, учні отримують можливість будувати індивідуальні освітні траєкторії, обирати навчальні предмети та мати більше прав для учнівського самоврядування.
  Батькам учнів закон надає гарантії безпечнішого середовища для дітей, зокрема - гарантії захисту від булінгу, а також право ініціювати позаплановий інституційний аудит у школі.
  Документ надає вчителям реальну автономію у створенні програм, розробці систем оцінювання, відкриває ширші можливості для підвищення кваліфікації та зростання їхньої зарплати.
  Закон також встановлює нові підходи до призначення директорів шкіл, надає більше можливостей для підсилення шкіл педагогами та запроваджує педагогічну інтернатуру для молодих вчителів.