Звернення управління національностей та релігій Закарпатської ОДА до керівників релігійних організацій та віруючих

2020-04-05 09:38:21

Шановні керівники релігійних організацій, віруючі!

Постановою Кабінету Міністрів України від 02 квітня 2020 р. № 255 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 вводяться жорсткіші умови карантину!
З дня офіційного опублікування зазначеної постанови КМУ (03 квітня 2020 року)  до 24 квітня 2020 року заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Відтак, під заборону потрапляє масове відвідування культових споруд для участі у богослужіннях. Дозволений раніше ліміт до 10 осіб скасовано.
Міністерству внутрішніх справ, Національній поліції доручено посилити патрулювання громадських місць та вжити інших заходів, спрямованих на виконання цієї постанови.
Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених зокрема законом „Про захист населення від інфекційних хвороб”, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями тягне за собою накладення штрафу на громадян у сумі від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. до 34 тис. грн), на посадових осіб – у розмірі від двох до десяти тисяч НМДГ (від 34 тис. до 170 тис. грн).
Враховуючи зазначене, просимо з 04 квітня цього року проводити богослужіння без участі віруючих.

Управління національностей та релігій
облдержадміністрації