Місячник охорони нересту риби та відтворення інших видів біоресурсів розпочався на Закарпатті

2020-04-20 13:53:59
У Закарпатській області стартувала охорона рибних запасів.
Згідно з розпорядженням голови Закарпатської ОДА від 17.03.2020 № 149  «Про проведення заходів з охорони водних біоресурсів на період весняно-літнього нересту риби», на Закарпатті проводиться місячник охорони нересту риби та відтворення інших видів біоресурсів з березня до травня місяця.
Нерест – це особливий період у житті мешканців водойм, обумовлений наявністю у водоймі сприятливих умов для відкладання ікри самками з подальшим її заплідненням самцями. Інстинкт продовження роду робить водних мешканців у цей період необережними і безпомічними. Вони стають легкою здобиччю браконьєрів.
Терміни заборони здійснення любительського і спортивного рибальства:
- у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками - з 22 березня по 30 травня (включно);
- у всіх річках та їх кореневих водах - з 22 березня по 10 травня (включно).
Терміни заборони на промисловий лов (добування) водних біоресурсів:
- у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками - з 20 березня по 28 травня (включно);
- у всіх річках та їх кореневих водах - з 20 березня по 8 травня (включно).
У цей період забороняється пересування плавзасобів (човнів), промислове рибальство, здійснення підводного полювання, проведення днопоглиблювальних, вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту водних біоресурсів..