• Новини / Актуальне / Суспільство

  Олексій Петров вирішував проблемні питання Тереблі та Солотвина (+ВІДЕО)

  Ці два села відвідав голова Закарпатської ОДА. Олексій Петров спочатку побував у Тереблі.

  Мікрорайон у Тереблі почали зводити коштом держави у 2011 році. Об’єкт призначався для переселення мешканців смт Солотвино із зони провалів.
  У житловому районі знаходяться 17 приватних будинків та 8 двоповерхівок на 116 квартир. Є тут дитячий садок та школа. Вартість об’єкту – 109 млн грн. Однак із Солотвина до нового комплексу переїхало всього кілька осіб. Будівлі та інфраструктура занепадають, комплекс потребує додаткового фінансування.
  Олексій Петров:
  «Теребля сьогодні занедбана, вона руйнується. Держава не може виділити гроші на об’єкти, які не заселені людьми.
  Будемо шукати можливість змінити цільове призначення тією категорією людей, які мають туди приїхати: переселенці, родини, які провели усиновлення дітей. 
  Якимось чином треба виходити із цієї ситуації. Як варіант, будемо змінювати категорію та цільове призначення».
  Відтак керівник області ознайомився із ситуацією у смт Солотвино. Тут утворюються провалля над шахтами, де добували сіль. Підземні води розмивають соляні куполи, які утримували поверхню. 
  Олексій Петров:
  «Екологічна проблема проваль у селищі давня і має різні аспекти. 
  Над солотвинськими шахтами вибудовується мережа незаконних, через відсутність відповідного дозволу на будівництво, приватних готелів, які надають послуги щодо соляних ванн. Вони нелегально відбирають солону воду з-під землі. За рахунок цього піднімається прісна вода і це активізує процес руйнації. У рамках проєкту державно-приватного партнерства ми легалізуємо отримання цієї води. Там невелика кількість, але вона є. Таким чином – ми встановлюємо контроль над викидом солоної води через каналізацію в Тису. 
  Важливо також дослідити рух підземних вод. Європейський фонд перерахував відповідні кошти і направляє групу в Солотвино для проведення поглибленого дослідження ситуації. Їхнім проєктом передбачено підземне занурення із використанням робота, з метою отримання детальної інформації щодо об’єктивної ситуації, яка сьогодні відбувається на глибині цих шахт, через що утворюються провалля.»