Оперативне засідання комісії ТЕБ та НС через паводок

2020-06-24 17:16:17
Президент Володимир Зеленський тримає на контролі ситуацію в західних областях України, де вирує негода. Глава держави обговорив з урядом питання допомоги людям, які потерпають від повеней і сильних опадів, і поставив завдання відправити до постраждалих регіонів гуманітарний вантаж.

«Повені – це страшна проблема, яка вимагає ретельного стратегічного вирішення. А зараз ми маємо оперативно потурбуватися про людей, які залишаються без світла, чиї домівки затопило», – сказав Президент.
Голова Закарпатської ОДА провів засідання оперативного штабу регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Олексій Петров зібрав штаб через загрозу підтоплення та утворення зсувів внаслідок сильних опадів та перенасичення ґрунтів вологою на території області.
На засіданні вирішили:
- Привести в готовність техніку, особовий склад та місцеві аварійні бригади;
-  Підготуватися до можливої евакуації людей із зони затоплень;
-  Вжити заходів щодо безперебійної роботи водопровідно-каналізаційних споруд, а також дренажних систем у разі підтоплення;
-  Перевірити справність насосні станції та мотопомпи;
-  Забезпечити безперервну роботу систем зв’язку енерго- та газопостачання в районах.
-  Оперативно інформувати населення про можливе погіршення погодних умов.
Наразі через сильні опади найбільше постраждав Рахівський район:
підтоплені дворогосподарства, дороги, мости.
Негода завдала шкоди таким населеним пунктам:
Рахів, де вода піднялася до рівня 4,75 м;
Смт.Ясіня – затоплено 50 дворогосподарств та зруйновано підвісний міст;
Села Бичків, Кваси, Костилівка – вода вийшла на дорогу Мукачево-Рогатин і тим самим заблокувала проїзд автівкам;
С. Ділове – утворився затор під мостом до Білого Потоку;
С. Луг – підняття рівня води до критичної точки;
С. Богдан – пошкоджено дорогу обласного значення Рахів-Луги.
У Хустському районі між селами Сокирниця та Стеблівка підтопило 40 га пасовищ.
На Міжгірщині в р.Теребля збільшився рівень води, внаслідок чого підтоплено 5 електроопор між селами Синевир та Синевирська Поляна.
А через падіння електроопор немає електроживлення в селі Синевирська Поляна та в присілку Свобода. Наразі тривають ремонтні роботи.