Максим Степанов дав роз'яснення щодо положень та правил дії адаптивного карантину в країні

2020-08-05 11:15:42

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов дав детальні пояснення щодо правил дії адаптивного карантину в країні.

Він зазначив, що Центральна комісія з ТЕБ та НС поділила регіони за рівнем поширення епідемічної небезпеки COVID-19 на “зелену”, “жовту”, помаранчеву” та червону “зони”.
“Ми чесно та прозоро висвітлюємо ситуацію в тому чи іншому регіоні. Ми показуємо цифри, у зв’язку з чи потрібно вводити зелений або жовтий, або червоний рівні. В Міністерстві охорони здоров’я немає жодного натяку на політику.  Всі розрахунки здійснюються у автоматичному режимі, людський фактор тут відсутній. Єдиний пріоритет - здоров’я та безпека українців”, - зазначив очільник МОЗ.
Обмеження відповідно до зони, визначеної для кожного конкретного району чи міста, почали діяти на місцях 3 серпня. Вони будуть переглядатись щотижня у залежності від епідемічної ситуації.
“У поділі на зони поширення епідемічної небезпеки COVID-19 все чітко систематизовано, там немає людського фактора. Є цифри, які відображають реальну небезпеку в тому чи іншому регіоні”, - підкреслив Міністр Степанов.

Детально слідкувати за епідеміологічними показниками на рівні районів та міст обласного значення можна за посиланням.

Визначення регіону або міста до будь-якої із зон відбувається на основі 4 показників:

• середньої кількості тестувань протягом останніх семи днів (не менш 24 на 100 тисяч населення);

• коефіцієнту зайнятості ліжок (не більше 50% ліжко-місць);

• коефіцієнту виявлення випадків (не більше 11%) та

• показника зростання кількості випадків (не більше ніж 10%).

Якщо впродовж 5 днів у регіоні спостерігатиметься перевищення одного із визначених показників, приймається рішення щодо зміни рівня його епідеміологічної небезпеки.

Перехід регіону з однієї зони небезпеки в іншу можливий при погіршенні ситуації протягом 5 днів поспіль. У разі покращення показників протягом 3 днів район чи місто може повернутись у зону з меншим рівнем небезпеки.