Актуально про застосування РРО та платіжних терміналів

2020-08-05 11:23:24
Із 1 серпня 2020 року запроваджується застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, як альтернатива класичним касовим апаратам.

Суб’єкти господарювання після встановлення відповідного програмного забезпечення зможуть застосовувати будь-який пристрій (смартфон, планшет, комп’ютер тощо) і здійснюватимуть фіксалізацію розрахункової операції на сервері ДПС.
Наразі Державна податкова служба України надала для тестування фіскальний додаток «пРРОсто» (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/povidomlennya-rozyasnennya/4265...).
Варто зазначити, що до 1 січня 2021 року продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує ліміт у 1 000 000 грн, крім тих, які здійснюють:
- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення.
Водночас, обов’язкове використання РРО з 1 січня 2021 року платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), які здійснюють:
- реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфер охорони здоров’я;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
- роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфер торгівлі, громадського харчування та послуг»;
- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
- діяльність готелів подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
- реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
На 1 квітня 2021 року перенесено застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), крім платників єдиного податку першої групи.
Чинним законодавством передбачене з 1 січня 2021 року розширення кола суб’єктів господарювання, які зобов’язані в своїй діяльності використовувати звичайні або програмні РРО, відтак набувають особливої актуальності питання дотримання такими суб’єктами норм Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від  5 квітня 2001 року № 2346-III.
Водночас наголошуємо, що  торговці, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і які відповідно до закону повинні використовувати РРО зобов'язані забезпечити можливість здійснення держателями спеціальних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням цих спеціальних платіжних засобів (як мінімум трьох міжнародних та/або внутрішньодержавних платіжних систем)».
Рекомендуємо для суб’єктів господарювання забезпечити  дотримання вимог законодавства України, що регламентує діяльність у сфері торгівлі та надання послуг.
Відділ комунікацій ГУ ДПС у Закарпатській області